bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3409

[FOTO] Zderzenie dwóch pojazdów na Wapiennej. Było za wąsko?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło noworoczne popołudnie na ulicy Wapiennej w Bielsku-Białej. Na wysokości posesji nr 40 zderzyły się dwa samochody osobowe: Dacia i Audi. Ucierpiał także zaparkowany przy drodze samochód dostawczy marki Iveco.

Kraksa na ul. Wapiennej - 1.01.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Po pierwszym wpisie na Facebooku w komentarzach rozpętała się burza. Internauci na podstawie zdjęć z góry obwinili za kolizję taksówkarza kierującego Dacią. Kierowca jednej z bielskich korporacji był poszkodowanym w tym zdarzeniu. Poruszał się on ulicą Wapienną od strony komendy policji w stronę ulicy Krakowskiej. Prawa część jezdni była zajęta przez zaparkowane równolegle pojazdy. Taksówkarz widząc jadący z przeciwka samochód marki Audi chciał mu umożliwić swobodny przejazd i zajechał możliwie blisko zaparkowanych na poboczu pojazdów. Zwolnił do prędkości kilku kilometrów na godzinę. Kierujący Audi jadąc znacznie szybciej całą szerokościową i tak wąskiej w tym miejscu drogi, z pełnym impetem wjechał w krawężnik, odbił się od niego i wjechał w bok Dacii dociskając ją do zaparkowanego dostawczego Iveco.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i strażacy ze sprzętem hydraulicznym. Kierowca taksówki i pasażer wydostali się ze zniszczonego auta tylnymi drzwiami. Ratownicy medyczni udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia. Nie było konieczności hospitalizacji. Kierujący Audi myślał, że się zmieści. Nie wyszło. Mężczyzna został ukarany mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj