bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9667

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Bielsku-Białej przeszedł barwny korowód!

W czwartek ulicami Bielska-Białej przeszedł wyjątkowy korowód. Wydarzenie organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej wiązało się z promocją 51. Żywieckich Godów, które odbędą się w styczniu na terenie Żywca i Milówki. Warto podkreślić, że koncert laureatów Żywieckich Godów zostanie zorganizowany w naszym mieście.

Korowód Żywieckich Godów przeszedł ulicami Bielska-Białej - 2.01.2020 · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej pojawiła się około 50-osobowa grupa kolędników z Żywiecczyzny (tzw. Dziadów), która przeszła ulicami miasta i zaprezentowała beskidzkie zwyczaje kolędnicze. Bandzie towarzyszył gospodarz Żywca - burmistrz Antoni Szlagor.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu relacji wideo z tego wydarzenia.

Loading...


Loading...


Grupa wyruszyła około godz. 14.30 sprzed siedziby Regionalnego Ośrodka Kultury udając się w pierwszej kolejności na pl. Bolesława Chrobrego. Następnie kolędnicy przeszli ul. 11 listopada, aby około godz. 15.00 dotrzeć do Urzędu Miejskiego.

Żywieckie Gody czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych to impreza niezwykle barwna i ciekawa. Jest ona głęboko zakorzeniona w ludowej tradycji i każdego roku ściąga do Żywca i Milówki dziesiątki grup kolędniczych. Poprzez korowód, który przejdzie ulicami Bielska-Białej organizatorzy Żywieckich Godów będą zachęcali bielszczan, by wybrali się do Żywca i Milówki na styczniową imprezę.

Żywieckie Gody
Żywieckie Gody

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.