bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 stycznia 2020
  • 2 stycznia 2020
  • wyświetleń: 4746

To były najważniejsze wydarzenia 2019 roku w Bielsku-Białej

2019 rok obfitował w ważne dla bielszczan wydarzenia. Postanowiliśmy przedstawić najistotniejsze z nich.

Podpisano umowę na rozbudowę ul. Cieszyńskiej - 4.01.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Kalendarium najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń 2019 roku otwiera podpisanie umowy na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej, do którego doszło 4 stycznia. Podpisy pod umową złożyli: prezydent Jarosław Klimaszewski, Arkadiusz Kierkowicz Dyrektor Regionu Południe Eurovia Polska S.A. oraz Andrzej Gruszka Dyrektor Oddziału Kraków Eurovia Polska S.A.

Bielszczanie solidarni z Gdańskiem. Uczczono pamięć Pawła Adamowicza - 14.01.2019 · fot. bielsko.info


14 stycznia kilkuset bielszczan uczciło pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wśród uczestników spontanicznego wydarzenia na placu Bolesława Chrobrego byli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik, jego zastępca Przemysław Drabek i poseł Mirosław Suchoń.

Zanieczyszczenie rz. Wapienica w rejonie Mazańcowic - 19.02.2019 · fot. sid / bielsko.info


Miesiąc później w rzece Wapienica w Mazańcowicach woda zmieniła kolor na srebrzysto-błękitny. Mieszkańcy byli pewni, że doszło do wycieku chemikaliów i powiadomili straż pożarną oraz policję. Okazało się, że substancja była obojętna dla środowiska. Zdjęcia rzeki Wapienicy z połowy lutego były pokazywane we większości ogólnopolskich mediów.

Inauguracja systemu BBbike - 1.04.2019 · fot. bielsko.info


1 kwietnia, po półtorarocznej przewie, na ulice Bielska-Białej wróciły rowery miejskiej. Jednym z pierwszych użytkowników rowerów był prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Loading...


Pod koniec kwietnia podsumowano kompleksową modernizację Bielskiego Centrum Kultury. Inwestycja o wartości 21 mln złotych została dofinansowana z unijnego budżetu kwotą 13 mln złotych.

stadion miejski
fot. bielsko.info


24 maja o godzinie 20.30 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Łącznie w Bielsku-Białej rozegrano osiem turniejowych spotkań.

Dwa dni później odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość ze zdecydowaną przewagą wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. W Bielsku-Białej sytuacja byłą odwrotna. W naszym mieście najwięcej głosów otrzymała Koalicja Europejska (43,86%). Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 39,89%.

Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


W sierpniu już po raz kolejny Bielsko-Biała znalazło się na mapie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. W naszym mieście zlokalizowana była meta 5. etapu 76. Tour de Pologne. Kolarze wjechali na nią z impetem, a finiszowi wyścigu towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie zwycięzcą etapu został Luka Mezgec.Również w sierpniu rozpoczęły się prace przygotowawcze do wyburzenia najwyższych budowli w Bielsku-Białej - nieużytkowanych od kilku lat kominów bielskiej elektrociepłowni.

mandaty


PO świętowała zwycięstwo w wyborach do Senatu - 14.10.2019 · fot. bielsko.info


13 października odbyły się kolejne wybory. Tym razem wybieraliśmy naszych reprezentantów do Sejmu i Senatu. W okręgu bielskim 5 mandatów poselskich zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, trzy mandaty Koalicja Obywatelska, a jeden mandat Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jednomandatowe wybory do Senatu zwyciężyła Agnieszka Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej.

W listopadzie doszło do poważnego przetasowania w Radzie Miejskiej w Bielsku-Białej. Radni klubów Platformy Obywatelskiej i Wyborców Jacka Krywulta, a także dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości i jeden radny niezrzeszony, utworzyli nowy klub Rady Miejskiej, który przyjął nazwę "Wspólnie dla Bielska-Białej". Nowy klub ma większość w Radzie.

Wybuch gazu w budynku dwurodzinnym w Szczyrku - 04.12.2019 · fot. bielsko.info


4 grudnia około godz. 18.30 doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. Eksplozja doszczętnie zniszczyła dom. Gruzowisko stanęło w ogniu i w tym samym czasie rozpoczęła się jedna z największych akcji ratowniczych ostatnich lat. Z pogorzeliska wydobyto ciała czterech osób dorosłych i czwórki dzieci.

Święta na Starówce - 13.12.2019 · fot. bielsko.info


W połowie grudnia rozpoczęły się "Święta na Starówce". W tym roku po raz pierwszy trwały aż 10 dni. Impreza odbyła się na trzech placach w Bielsku-Białej: na Rynku, na placu Bolesława Chrobrego i na placu Wojska Polskiego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.