Wiadomości

  • 27 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3831

Ewangelicki krajobraz Bielska-Białej - nowa pozycja wydawnicza

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia na rynku księgarskim ukazała się wyjątkowa pozycja, która z pewnością ucieszy każdego pasjonata historii w ujęciu regionalnym.

ewangelicki


Ewangelicki krajobraz Bielska-Białej to wydawnictwo zawierające obrazy i mówiące obrazami o dziejach i dzisiejszym kształcie trzech ewangelickich kościołów i ich otoczenia w Bielsku-Białej. W albumie zgromadzono dawne litografie, wypłowiałe pocztówki, fotografie sprzed lat i te współczesne. Panoramę obrazów poprzedza zwięzły opis pięciu wieków bielsko-bialskiej wspólnoty ewangelickiej, którego autorem jest Piotr Kenig.

Lektura albumu może posłużyć jako rodzaj przewodnika. Zachęca do zwiedzania w czasie minionym i współczesnym. Turystom ukazuje miejsca pamięci i żywej tradycji, dla mieszkańców jest świadectwem kulturowego dziedzictwa, istotnej części składowej tutejszej tożsamości, a dla miejscowych ewangelików stanowi dowód trwania i przetrwania. Jest znakiem żywej wspólnoty.

Miło nam podkreślić, że wydawnictwo powstało między innymi dzięki wsparciu finansowemu Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy.

Zainteresowanych kupnem albumu prosimy o kontakt e-mailowy: bielsko@luteranie.pl. Wydawnictwo można również kupić w wybranych księgarniach na terenie Bielska-Białej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.