Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • 29 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4736

Inwestycje w Szpitalu Wojewódzkim. Zwiększy się liczba łóżek

- Szpital Wojewódzki otrzyma z budżetu Województwa Śląskiego 4,3 mln złotych - poinformowała Ewa Żak, radna wojewódzka z Bielska-Białej. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów na oddziale neurologicznym.

szpital wojewódzki
Oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego wyjaśnił, że 2,3 mln złotych zaplanowano na zmianę lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. - Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększymy liczbę łóżek na neurologii - podkreślił dyrektor. Obecnie jest tam 37 łóżek. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba miejsc dla chorych pozostanie na podobnym poziomie.

Dyrektor dodał, że prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku i do końca 2020 zakończyć. - Prace będziemy realizowali etapami. Oba oddziały będą w tym czasie normalnie funkcjonować - uspokoił Łukasz Matlakiewicz.

Pozostałe 2 mln złotych z budżetu Województwa Śląskiego zainwestowane zostaną w aparaturę medyczną m.in. nowy mikroskop neurochirurgiczny. Takie urządzenie kosztuje ponad 1 milion złotych, ale jak wyjaśnił z-ca dyrektora, to jeden z najpilniejszych zakupów, jakich trzeba dokonać.

Szpital będzie również inwestował w nowy sprzęt dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie potrzeba m.in. nowych respiratorów. Część funduszy ma zostać przeznaczona na doposażenie Pracowni Endoskopii w nowe gastroskopy i kolonoskopy. - Zamierzamy również wymienić część dwudziestoletnich łóżek na oddziałach, a także doinwestować Centralną Sterylizatornię, gdzie odbywa się m.in. mycie i dezynfekcja sprzętu anestezjologicznego, narzędzi chirurgicznych oraz mycie łóżek i dezynfekcja materacy - powiedział Łukasz Matlakiewicz.

Dyrektor podkreślił, że szpital będzie starał się również o fundusze na inwestycje z innych źródeł. Na pewno placówka wystartuje w konkursach Ministerstwa Zdrowia, jeżeli tylko zostaną one ogłoszone

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.