Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5006

Mamy Rondo Bielskiego Jazzu. Były prezydent: nie ma czegoś takiego

Rondo na skrzyżowaniu ulic: Wałowej, Gazowniczej i Michała Grażyńskiego będzie nosiło nazwę Bielskiego Jazzu. Nie wszyscy radni chcieli, aby tak nazwać bezimienne dotychczas rondo przy Galerii Sfera.

rondo
Rondo Bielskiego Jazzu · fot. UM Bielsko-Biała


Wniosek w tej sprawie został złożony przez byłą radną Agnieszkę Gorgoń-Komor (obecnie senator RP). W opinii wnioskodawczyni należy wyróżnić nasze miasto jako beskidzką stolicę muzyki jazzowej. Nazwa ta będzie łączyć dwa festiwale - Jazzową Jesień imienia Tomasza Stanki oraz LOTOS Jazz Festival - Bielską Zadymkę Jazzową.

Były prezydent, radny Jacek Krywult uważa, że nazwa ta nie powinna być w ogóle brana pod uwagę. - W Bielsku-Białej nie ma jazzu. Są dwa świetne festiwale, ale uważam, że nieporozumieniem jest nazywaniem czegoś, czego nie ma. W kwestii formalnej taka nazwa nie powinna być poddawana pod głosowanie - poinformował na sesji Jacek Krywult.

Za podjęciem uchwały głosowało 11 radnych. 7 radnych wstrzymało się od głosu. Radni Barbara Waluś i Jacek Krywult głosowali przeciwko proponowanej nazwie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.