Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2883

[ZDJĘCIA] Świąteczny Piknik organizacji pozarządowych z regionu

W sobotę, 14 grudnia 2019 r. organizacje pozarządowe działające w Bielsku-Białej i na terenie subregionu południowego woj. śląskiego zaprezentowały się mieszkańcom naszego miasta i odwiedzającym je gościom podczas VIII Pikniku Organizacji Pozarządowych, zorganizowanego w tym roku pod hasłem "Świąteczny Piknik”.

VIII Piknik Organizacji Pozarządowych - 14.12.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Na stoiskach przygotowanych w Centrum Handlowym Gemini Park można było zapoznać się z osiągnięciami blisko trzydziestu organizacji zajmujących się różnorodną tematyką, m.in. edukacją, kulturą i sztuką, sportem, turystyką, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną. Piknik pokazał lokalny charakter sektora pozarządowego oraz pozwolił promować produkty i usługi świadczone przez podmioty ekonomii społecznej.

Tegoroczna edycja Pikniku przybliżyła także tradycję Świąt Bożego Narodzenia regionu Podbeskidzia, od muzyki, poprzez regionalne wypieki i rękodzieło. Ważnym elementem Pikniku było również promowanie przekazywania 1% podatku na rzecz bielskich organizacji. W trakcie spotkania świętowano także dwa jubileusze: 100 - lecie Polskiego Czerwonego Krzyża oraz 50 - lecie Speleoklubu Bielsko-Biała.

Imprezie towarzyszyły pokazy sportowe i taneczne, warsztaty artystyczne, zabawy edukacyjne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży, w których można było m.in. zdobyć bilet do kina na seans filmu „Kraina Lodu 2”. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, m.in. pod okiem animatorów kultury można było wykonywać unikatowe prace rękodzieła pod hasłem „bombkowe szaleństwo”. Całość imprezy dopełniły występy artystyczne oraz muzyka na żywo, w rytmie kolęd i pastorałek.

Z przedstawicielami organizacji oraz osobami uczestniczącymi w pikniku spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Piotr Kucia oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Bielsko-Biała, Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast oraz Gemini Park.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.