Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 668

Jak wybrać idealny zimowy płaszcz najwyższej jakości?

Materiał partnera:

Szukasz ciepłego płaszcza na zimę? Sprawdź poradnik z 5 poradami, dzięki którym wybierzesz idealny płaszcz, który będzie idealnie wyglądał przez kolejne lata!

Jak wybrać idealny zimowy płaszcz najwyższej jakości?


Płaszcze to wielcy sprzymierzeńcy eleganckich mężczyzn. Dawniej, uwielbiane przez żołnierzy na froncie, którym płaszcz pomagał zabezpieczyć się przed deszczem, wiatrem i chłodem. Dziś, po wielu latach ewolucji płaszczy, możemy je kupić w jednej z najlepszych obecnie odsłon. Jak zatem wybrać idealny płaszcz na zimę, który będzie odznaczał się wysoką jakością i trwałością? Sprawdź nasze 5 porad, które pomogą Ci wybrać idealne okrycie wierzchnie.


Jak wybrać wysokiej jakości płaszcz?Zakup płaszcza wysokiej jakości to zdecydowanie inwestycja na kilka kolejnych lat. Dlatego podchodząc do nabycia okrycia wierzchniego należy kierować się kilkoma ważnymi kryteriami, które pozwolą odpowiedzieć nam na pytanie, czy ten model będzie dla nas dobry.

Płaszcze męskie wysokiej klasy1. Jakość materiału
Płaszcze typu trencz, dyplomatka, bosmanka czy budrysówka wykonywane są z wysokiej jakości wełny lub kaszmiru. Aby płaszcz na zimę był naprawdę ciepły, to minimum jakie musi zawierać materiał to 50% wełny. Natomiast naprawdę ciepłe i najwyższej jakości płaszcze wykonane są z 80-100% wełny. Oprócz ochrony przed zimnem, pozwalają skórze oddychać.

Niestety - albo stety! Płaszcz wysokiej jakości musi kosztować. Im większa ilość wełny w składzie, tym cena adekwatnie wzrasta. W ofertach sklepów internetowych można spotkać się z niskimi cenami, lecz zdecydowanie materiałami dominującymi będą sztuczne włókna, np. akryl (bo jest tani i odporny na uszkodzenia) lub flausz (po jakimś czasie noszenia, staje się on nieestetyczny).

2. Długość płaszcza
Krótki płaszcz (do bioder) zalecany jest Panom o szczupłej budowie ciała, pasuje natomiast i wysokim i niższym osobom. Płaszcz do uda w takich modelach jak dyplomatka i bosmanka pasuje to każdego typu sylwetki. Długi trencz natomiast będzie doskonały dla osób wysokich.

3. Dopasowanie do sylwetki
Zwracaj uwagę na to, czy po założeniu płaszcze, nie odstaje on w takich miejscach jak: klatka piersiowa, plecy, talia i zapięcie guzików. Dla Panów o sylwetce kurpulentnej lub z pokaźnym brzuszkiem nie są zalecane płaszcze dwurzędowe, ponieważ dodają im optycznie dodatkowe kilogramy i poszerzają sylwetkę. Zdecydowanie lepsze będą płaszcze jednorzędowe. Szczupli Panowie mogą zakładać płaszcz zarówno dwurzędowy jak i jednorzędowy.

Jaki płaszcz na zimę wybrać?4. Wykończenie płaszcza
Wykończenia powinny być wykonane z należytą starannością, które będą świadczyły o płaszczu z najwyższej półki. Trzeba zwracać uwagę na podszewkę, szwy, mocowanie guzików. Wszystko musi być porządnie przyszyte, a także nie mogą odstawać nitki.

5. Kolor
Kolor jest wyborem mocno indywidualną. Najczęściej wybieranym kolorem jest czerń, ze względu na jej uniwersalność. Niemniej popularny jest kolor granatowy, brązowy, beżowy, zielony oraz bordowy.