Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2019
  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 9691

Radni chcą unieważnienia przetargu na przebudowę placu

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy placu Wojska Polskiego. Projekt ma powstać na bazie koncepcji, którą przygotowano 10 lat temu. Radni Janusz Buzek i Janusz Okrzesik domagają się unieważnienia przetargu.

Wizualizacja placu Wojska Polskiego · fot. materiały przetargowe


Na początku grudnia Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił zamówienie na wykonanie pełnozakresowej, pełnobranżowej kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. "Przebudowa Placu Wojska Polskiego wraz z rozbudową ul. Cyniarskiej w Bielsku-Białej".

Dokumentacja projektowa ma zostać przygotowana w oparciu o wizualizacje z 2009 roku. Projekt ma być gotowy w terminie 360 dni od dnia zawarcia umowy.

Na realizację inwestycji w zaproponowanym 10 lat temu kształcie nie chcą zgodzić się radni dwóch klubów. Janusz Buzek (PiS) i Janusz Okrzesik (Niezależni.BB) wystosowali w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

- Plac Wojska Polskiego wymaga rewitalizacji i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Spodziewanym skutkiem tej rewitalizacji będzie ożywienie ulicy 11 Listopada oraz - szerzej - historycznej części Białej. Prosimy jednak Pana Prezydenta o unieważnienie przetargu i przygotowanie nowej koncepcji projektowej, także przy merytorycznym udziale ogrodnika miejskiego - czytamy w interpelacji.

Radni i uważają, że obecna koncepcja jest niedopuszczalna, ponieważ zakłada umiejscowienie na placu niedostatecznej ilości zieleni, w tym drzew. - Dominantę stanowią płyty kamienne, przez co plac Wojska Polskiego będzie estetycznie martwy i pozostanie tzw. wyspą ciepła, a to należy uznać za rzecz niepożądaną - dodają radni.

Odpowiedź prezydenta na interpelację poznamy jeszcze przed świętami.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.