Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2019
  • 7 stycznia 2020
  • wyświetleń: 16061

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kilka tysięcy osób na Orszaku Trzech Króli

6 stycznia w Bielsku-Białej odbył się Orszak Trzech Króli. To już 9. edycja tego cyklicznego wydarzenia w naszym mieście.

Loading...Orszak to przede wszystkim inicjatywa łącząca działania różnych środowisk lokalnych (rodziny, nauczyciele, szkoły, parafie, harcerze, stowarzyszenia, zespoły, władze miasta) chcących jeszcze raz, na nowo przeżyć tajemnicę Objawienia Pańskiego.

Organizatorem OTK w Bielsku-Białej jest Bielskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „Światło”, które prowadzi Szkołę Podstawową „Skała” i Przedszkole „Ziarenko”. Hasło tegorocznej edycji OTK to: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej - 6.01.2020 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


9. edycja Orszaku miał nowy przebieg trasy. Rozpoczął się na Placu Ratuszowym, a następnie uczestnicy przeszli ulicami Stojałowskiego i Wzgórze do Rynku. Tam odbyło się wspólne świętowanie i kolędowanie. Na scenie wystąpił zespół „Kamień na kamieniu”. Na co dzień można go usłyszeć na Mszach Świętych w kościele św. Małgorzaty w Kamienicy. Choć nie są zawodowymi muzykami, to kochają muzykę i chcą się nią dzielić z innymi. Od kilku lat zapewniają oprawę muzyczną podczas pasterki na Dębowcu.

W tym roku wydarzeniu towarzyszył konkurs szopek bożonarodzeniowych pt. „Narodził się nam Zbawiciel”.

Honorowy patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Bielsku-Białej objęli: Prezydent Miasta Bielska-Biała Jarosław Klimaszewski, Ksiądz Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel.

Współorganizatorami Orszaku Trzech Króli są: Miasto Bielsko-Biała, BCK, Szkoła Podstawowa „Skała”, Przedszkole „Ziarenko”, Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 27, Katolickie Przedszkole „Serduszko”, Harcerze ZHR Hufiec Harcerzy na Podbeskidziu im. Armii Krajowej, Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej, Maltańska Służba Medyczna Oddział Bielsko-Biała, OSP Kamienica, OSP Straconka, OSP Stare Bielsko, Bagno Duszpasterstwo Salwatoriańskie, KSM przy parafii św. Małgorzaty w Kamienicy.

Loading...

ab, BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.