Wiadomości

  • 28 maja 2012
  • 27 listopada 2012
  • wyświetleń: 3786

Russian National Ballet w BCK

Za nami:

40-osobowy Russian National Ballet zagości 27 listopada (wtorek) w Bielskim Centrum Kultury.

ballet russian national
"Jezioro łabędzie" będzie można zobaczyć 27 listopada w BCK · fot. www.bck.pl


Russian National Ballet przedstawi "Jezioro łabędzie", największy fenomen w literaturze baletowej, synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.

Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Wszystko to, co niesie ze sobą przepiękna muzyka, perfekcyjny taniec i baśniowa opowieść - to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i „czegoś”, co z pamięci nigdy nie uleci.

Wzruszająca historia miłości, przekraczającej granicę śmierci, opowiedziana w wersji na pointy i palce w perfekcyjnym wykonaniu, to gratka dla smakoszy muzyki klasycznej i tańca oraz dla wielbicieli piękna i harmonii.

Muzyka oddaje w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści, a niezwykle ekspresyjny taniec (w znakomitej historycznej choreografii M. Petipy i L. Iwanowa), nasycony subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką, przenosi nas do świata ludzkich marzeń.

Russian National Ballet kontynuuje wspaniałe tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej: dbałość o techniczną perfekcję wykonania i niezwykłą wprost ekspresję, w której wyraża się tzw. „rosyjska dusza”...

Początek o godzinie 18.00. Bilety w cenie 100 zł.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj