Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2019
  • wyświetleń: 5436

Na Cieszyńskiej wmurowano akt erekcyjny. Jeździmy już częścią ulicy

26 listopada odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego upamiętniającego rozbudowę ul. Cieszyńskiej. Wzięli w niej udział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz dyrektor Andrzej Gruszka z firmy Eurovia Polska S.A. jak również podwykonawcy realizujący rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej - ul. Cieszyńskiej.

Rozbudowa DW 942 (ul. Cieszyńskiej) w Bielsku-Białej - podpisanie aktu erekcyjnego - 26.11.2019 · fot. MZD Bielsko-Biała


Równocześnie Miejski Zarząd Dróg przywrócił ruch dwukierunkowy kołowy i pieszy na ulicy Cieszyńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stanisława Skrzydlewskiego do ronda Niemena.

Została wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu, obejmująca zamknięcie ulicy Stanisława Skrzydlewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do ulicy Trzech Diamentów. Przewidywalny termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu - do 10 stycznia 2020 r.
Cieszyńska
Przywrócono ruch dwukierunkowy kołowy i pieszy na ulicy Cieszyńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stanisława Skrzydlewskiego do ronda Niemena · fot. UM Bielsko-BiałaWarto przypomnieć, ze 4 stycznia br. w Urzędzie Miejskim podpisano umowę dotyczącą rozbudowy ul. Cieszyńskiej w ramach zadania inwestycyjnego Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej. Planowany koszt robót budowlanych to ok. 150 mln zł. Czas realizacji przewidziano na 20 miesięcy od udostępnienia placu budowy. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Ulica Cieszyńska wraz z rozbudowaną ul. Międzyrzecką będzie tworzyć spójną i funkcjonalną sieć dróg miejskich oraz poprawi połączenie Bielska-Białej z drogami ekspresowymi S-52 i S-1, a pośrednio także z drogami krajowymi nr 1 i 52.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.