Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 listopada 2019
  • wyświetleń: 705

Najmocniejsze argumenty przemawiające za tym, żeby Twoja lokalna firma zaczęła się pozycjonować w internecie

Materiał partnera:

Posiadanie własnej strony www to dla każdego przedsiębiorstwa obowiązek. Niektórzy konsumenci z dużą dozą podejrzliwości traktują oferty, których nie mogą znaleźć nigdzie w sieci. Wiarygodność z pewnością należy do ważnych wartości w biznesie. Jednak współcześnie samo posiadanie witryny internetowej może nie wystarczyć, aby przekonać odbiorców do siebie. Statystyki jasno pokazują, że dzisiejsi odbiorcy kierują się przede wszystkim wynikami prezentowanymi przez Google.

pozycjonowanie stron


Łatwo poszerzysz grono potencjalnych klientów, którzy będą Cię częściej znajdywać w wyszukiwarceZasięg, jaki jest w stanie zapewnić najpopularniejszy serwis w polskiej sieci, robi ogromne wrażenie. Z Google przynajmniej raz w miesiącu korzysta niespełna 95% internautów w naszym kraju. Firmy, które zajmują najbardziej eksponowane miejsca w wynikach SERP, przyciągają do siebie coraz więcej użytkowników. Zdaniem specjalistów do spraw marketingu internetowego już ponad 80% wszelkich transakcji w sklepach sprzedażowych poprzedza wizyta w wyszukiwarce. Dlaczego zatem pozycjonowanie stron na atrakcyjne, popularne wśród konsumentów frazy staje się biznesową koniecznością? Przedstawiciele agencji AFTERWEB argumentują, że internauci klikają głównie w adresy z czołowych miejsc listy, jaką prezentuje Google po wpisaniu zapytania. Witryny internetowe zajmujące pozycje 1-10 mają średnio 95% udziałów w całym ruchu, jaki powstaje w sieci dzięki wyszukiwarce. Z czego pierwsze miejsce zapewnia mniej więcej 40-60% wszystkich kliknięć, w zależności od specyfiki branży oraz wielu rozmaitych zmiennych.

Poprzez pozycjonowanie stron zbudujesz podstawę dla solidnej marki, rozpoznawalnej w całym krajuŻaden produkt, żaden brand nie zdobył ogromnej popularności z dnia na dzień. Najpierw firma musi skutecznie wypromować go na rynku lokalnym, a następnie zaprezentować go zdecydowanie szerszej publiczności. Internet stwarza wprost wymarzone możliwości do wykreowania popytu na określoną markę. Rzecz jasna pozycjonowanie stron na ogólne hasła, związane jedynie z pewnymi kategoriami towarów, stanowi zdecydowanie większe wyzwanie niż z SEO ukierunkowane na konkretne miasto bądź region. Głównie z uwagi na mniejszą konkurencję. W takich miastach jak Łódź, Warszawa czy Białystok liczba rywali w walce o klienta będzie dużo mniejsza, niż w skali całej Polski. Oznacza to, że efekty pozycjonowania lokalnego pojawiają się wcześniej, niż ma to miejsce w przypadku działań obliczonych na frazy uniwersalne. Początkowe zawężenie kręgu odbiorców sprawia, że ruch przychodzący z wyszukiwarki ma zdecydowanie większą wartość. Procent użytkowników, którzy mogą zainteresować się ofertę i stać się klientami takiej firmy, jest bowiem zdecydowanie wyższy.