Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2019
  • 4 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1839

O sztuce zaangażowanej społecznie: spotkanie z Cecylią Malik

Za nami:

O sztuce zaangażowanej społecznie, szukaniu inspiracji na drzewach i efekcie motyla, w wywiadzie rzece opowie Cecylia Malik: malarka, performerka, kuratorka, edukatorka i aktywistka.

O sztuce zaangażowanej społecznie: spotkanie z Cec


Już 4 grudnia spotkamy się z Cecylią Malik! Podczas spotkania porozmawiamy o roli performance'u i happeningu w czasach kultury obrazu. Zastanowimy się jak sztuka może wpływać na rzeczywistość oraz przyjrzymy się jej relacjom z działalnością społeczną. Spotkanie tradycyjnie poprowadzą uczestnicy i uczestniczki projektu redakcjaBB oraz Youth Beyond Borders.

Cecylia Malik - autorka wielu wystaw i projektów artystycznych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: „Ikonostas Miasto”, „365 Drzew” i „6 Rzek”. Wspólnie z Justyną Koeke zrealizowała projekty: „Ulica Smoleńsk 22/8” i „Modraszek Kolektyw” (akcja w obronie krakowskiego parku krajobrazowego Zakrzówek). Za realizację projektu „365 Drzew” otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. Owocem nagrodzonego projektu jest publikacja, pod tym samym tytułem, wydana w 2011 roku przez fundację Bęc Zmiana, w formie książki-albumu.

Youth Beyond Borders to działania realizowane dzięki dofinansowaniu Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie, mające na celu zwiększenie kompetencji, poczucia własnej wartości i sprawczości młodych ludzi tak, by przyjęli postawę aktywną społecznie i obywatelsko. Realizujemy warsztaty z mentorkami i mentorami oraz spotkania z aktywistkami i aktywistami działającymi w przestrzeni publicznej, które inspirują uczestników i uczestniczki projektu do działania.

Wstęp wolny, zapraszamy!

BM / bielsko.info, źródło: RedakcjaBB

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.