Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 1149

Kilka sposobów na obrzeże ogrodowe - czy nasz ogród może być piękny?

Materiał partnera:

Decydując się na samodzielne stworzenie swojego ogrodu, bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność i pracę, która będzie wymagała od nas nie tylko pomysłowości, ale również wiele siły fizycznej. Obrzeże ogrodowe, wbrew pozorom, może się przy tym okazać niezwykle przydatną rzeczą, która pozwoli na okiełznanie przestrzeni ogrodowej.

Kilka sposobów na obrzeże ogrodowe


Obrzeże ogrodowe - jakie może być?Biorąc pod uwagę naprawdę różne zastosowania, obrzeże ogrodowe może spełniać zarówno różną funkcję, jak i stanowić w różnym stopniu ozdobę naszego ogrodu. Ten typ akcesorium do zastosowania w ogrodzie może być:

  • równe z powierzchnią - czyli takie, które będą oddzielać na przykład trawnik od obszaru z kwiatami sezonowymi,
  • wyższe niż powierzchnia - kiedy chcemy zaznaczyć różnicę między dwoma oddzielonymi od siebie obszarami,
  • grube - kiedy chcemy, aby obrzeże było dodatkowo i ozdobą,
  • cienkie - kiedy chcemy, aby obrzeże było widoczne w minimalnym stopniu,
  • naturalne - takie jak, dla przykładu, drewniane, które mają nie tyle idealnie oddzielić od siebie dwa sąsiadujące obszary ile zaznaczyć, że obszary te mają inną funkcję, na przykład w przypadku otulenia ogródka warzywnego drewnianymi sztachetami.


Po więcej informacji zapraszamy na rolmarket.pl

Każdy z rodzajów obrzeża ogrodowego ma swoje wady i zalety, ale funkcję mają jedną i świetnie ją spełniają. Warto wybrać i zastosować w swoim ogrodzie tylko jeden rodzaj obrzeża, ponieważ mieszanie stylów przez osobę niedoświadczoną może skończyć się wyjątkowo niekorzystnie. Zresztą połączenie ze sobą plastiku i trwałego kamienia może wyglądać po prostu mało estetycznie.

Obrzeże ogrodowe - praca przy umiejscawianiuKażde zakupione obrzeże trzeba umieścić w gruncie w odpowiedni sposób. Jeżeli mamy do dyspozycji rozwijane z rolki obrzeże plastikowe to często do jego zakotwiczenia w gruncie wystarczy jedynie szpadel i odrobina cierpliwości. Po nakreśleniu w ziemi linii, po której ma biec obrzeże ogrodowe, zagłębiamy nasz szpadel raz przy razu tak, aby rowek miał głębokość odpowiadającą wysokości naszego obrzeża. Po wykonaniu tej czynności umieszczamy obrzeże plastikowe na swoim miejscu i przechodzimy do dalszych etapów tworzenia naszego ogrodu.

Jeżeli naszym celem jest osadzenie stałego obrzeża ogrodowego, warto skorzystać z umiejętności specjalistów. Mieszanie betonu i układanie cegieł przez osobę kompletnie niedoświadczoną może się skończyć po prostu źle. Praca przy osadzaniu takiego obrzeża rozpoczyna się od wytyczenia dokładnego obszaru do ogrodzenia, następnie ustawia się cegły w wybrany sposób i zalewa się je do wysokości 1/3 po to, aby na stałe osadzić jej w tym miejscu. Powstałą w ten sposób dziurę zasypuje się na przykład żwirem, aby stworzyć urokliwą, umieszczoną na podwórku już na stałe, funkcjonalną ścieżkę.