Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 4387

[ZDJĘCIA] Człowiek przebrał się za smog. Happening na ul. 11 Listopada

19 listopada odbył się w Bielsku-Białej na 11 Listopada symboliczny happening z okazji XV Dnia Czystego Powietrza. Fundacja ekologiczna Arka spotkała się wcześniej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 na prelekcji dotyczącej stanu otaczającego nas powietrza następnie wspólnie przygotowali krótkie widowisko w centrum miasta.

Widowisko z okazji Dnia Czystego Powietrza - 19.11.2019 · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- Akcja Dzień Czystego Powietrza, wymyślona przez nas, ma już swoją tradycję, stałych odbiorców i uczestników. W sezonie grzewczym zanieczyszczenie powietrza trującymi pyłami wyraźnie wzrasta. Niestety, bardzo często jest to wina ludzkiej bezmyślności i niedoinformowania. Wciąż nie brak osób, które do pieców oprócz opału wrzucają odpady, takie jak odzież, butelki czy kawałki pomalowanego drewna. Dlaczego? Bo chcą zaoszczędzić lub zmniejszyć ilość produkowanych śmieci. W efekcie do atmosfery trafiają toksyczne substancje: metale ciężkie, dioksyny, furany, pyły. To one są przyczyną wielu niebezpiecznych chorób, takich jak nowotwory, astma, nadciśnienie tętnicze, a także powodują obniżenie odporności, zaburzenia hormonalne i osłabienie zdolności rozrodczych - informuje Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała kampanię edukacji ekologicznej, który jest realizowana w 2019 roku w szczególności w Województwie Śląskim. Kampania dotyczy takich zagadnień jak: przeciwdziałanie niskiej emisji, ochrona powietrza, ekokonsumpcja, promocja właściwej segregacji śmieci, recykling.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj