Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 838

Weekend w SPA blisko morza - co wybrać?

Materiał partnera:

Od lat gabinety SPA cieszą się gigantyczną popularnością. Jednak nie zawsze pod tym pojęciem kryje się to samo. W zależności od tego, co nas najbardziej interesuje, inne miejsce będzie najatrakcyjniejsze.

Weekend w SPA blisko morza - co wybrać?


Do SPA można pojechać na kilka godzin, ale wiele zabiegów jest tak relaksujących, że później nie chce się wychodzić. Nie mówiąc już o tym, by wsiąść w samochód i jechać do domu. Z tego względu najlepiej od razu wziąć pod uwagę pobyt na weekend w SPA.

Mało tego, że w pełni będzie można odpocząć i skorzystać z usług, to jeszcze można zaplanować dodatkowe atrakcje, jak spacer nad brzegiem morza.

Nie każde SPA jest takie samePrzeglądając oferty hoteli, bo to właśnie w nich najłatwiej o SPA, możemy spotkać się z różnymi określeniami. Znając podstawowe pojęcia, będzie można dopasować typ usług do naszych oczekiwań. Jakie typy SPA spotkamy najczęściej?

  • Wellness & SPA. Wellness wiąże się z wyśmienitym samopoczuciem i harmonią ciała z umysłem. Wybierając hotel, który ma w swojej ofercie tego typu usługi, powinien zagwarantować regenerację organizmu.
  • Resort SPA. To na pewno nie jest miejsce dla osób, które chcą wypoczywać w ciszy i spokoju. W miejscach tego typu oprócz usług z zakresu odnowy biologicznej jest mnóstwo innych atrakcji jak zajęcia w basenie, tenis, kręgle itd.
  • Destination SPA. W tym przypadku jest realizacja ustalonego celu jak oczyszczenie organizmu, utrata masy ciała. Ogół działań i zabiegów jest ściśle ukierunkowany.
  • Medical SPA. Jak sama nazwa wskazuje, zabiegi, jakie oferuje, dotyczą nie tylko tego, co ma za zadanie relaksować i upiększać. Istotne są też kuracje zdrowotne. Czasem przyrównuje się to do terapii, czy rehabilitacji.
  • Uzdrowiskowe SPA. Można powiedzieć, że to dużo lżejsza wersja poprzedniego typu. Wykorzystuje się na przykład wody termalne, które w danej okolicy występują.
  • Beauty SPA. Łatwo się domyślić, że w tego typu miejscu na pierwszym miejscu jest dbałość o urodę. Można tu na przykład poprawić kondycję włosów, czy skóry.
  • Family SPA. Ta propozycja jest dla rodzin z dziećmi. Kiedy rodzice będą brać udział  zabiegach, dzieci także mogą z czegoś skorzystać. Na przykład z czekoladowego masażu, czy kolorowego zdobienia paznokci.


Nietypowy weekend w SPA nad morzemSzukając SPA, w którym nasze ciała i dusze się odprężą, sprawdzi się oferta hotelu Quadrille. To hotel dla dorosłych, dzięki czemu w relaksie nie będą przeszkadzać dzieci. Oferta jest tak skomponowana, że zabiegi łączą w sobie troskę o zdrowie, pielęgnację i urodę. Sam hotel jest hotelem tematycznym i nawiązuje do „Alicji w krainie czarów”.

Znajduje się w imponującym i bogato zdobionym pałacu. Zewsząd mogą nas zaskoczyć detale kojarzące się z książkową bohaterką jak wielka szachownica. Dzięki temu nie tylko odpoczniemy, ale również będziemy mogli wkroczyć w świat fantazji i magii. A kiedy zapragniemy skorzystać z dobrodziejstw przyrody, wystarczy wyjść na zewnątrz do pałacowych ogrodów. Z racji tego, że hotel jest niedaleko morza, warto również uwzględnić wyprawę na plażę.