Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • wyświetleń: 4145

[FOTO] Stało się! Setna kolizja na zakręcie idiotów w 2019 roku!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Już do stu zdarzeń drogowych doszło w tym roku na ostrym zakręcie w ciągu wschodniej obwodnicy Bielska-Białej. Na zakręcie zwanym potocznie "zakrętem idiotów" średnio co trzy dni ktoś uderza tam w barierki energochłonne.

Setna kolizja na zakręcie idiotów - 5.11.2019
Setna kolizja na zakręcie idiotów - 5.11.2019 · fot. Bielskie Drogi


Temat może wydawać się śmieszny, ale ten zakręt w ciągu ostatnich lat pochłonął trzy życia, a kilkanaście osób zostało poważnie rannych. Od otwarcia drogi 28 października 2011 roku zdarzenia drogowe można liczyć tutaj w tysiącach. W pierwszych latach po otwarciu zakrętu nawet kilka aut dziennie kończyło jazdę w barierkach. Teraz większość "barierkowiczów" to przyjezdni. Lokalni kierowcy nauczyli się, że należy się tutaj stosować do ograniczeń, zwłaszcza jak pada deszcz lub śnieg.

Przyczyn kolizji głównie można doszukiwać się w samych kierowcach, którzy nagminnie przekraczają tutaj prędkość ograniczoną do 60km/h. Ten zakręt błędów nie wybacza. Lokalne władze i policja apelują o dodatkowe elementy infrastruktury, które spowolnią ruch i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Zarządca drogi (GDDKiA) odbija piłeczkę tłumacząc, że wszystko co dało się zrobić, już zostało zrobione.

Las znaków drogowych nie pomaga i średnio co trzy dni ktoś uderza w barierki na tym właśnie łuku. Tak było i dziś. Około godziny 15:00 na jezdni w stronę Cieszyna kierująca Skodą Fabią wpadła w poślizg i uderzyła w barierki oddzielające pasy ruch. Samochód stanął w poprzek jezdni i zrobiło się niebezpiecznie. Finalnie kobiecie udało się zjechać na pas awaryjny za łukiem. Na miejscu interweniował patrol drogówki.

Mieszkanka Bytomia po raz pierwszy jechała tą drogą. Jak sama przyznała nie skupiła uwagi na znakach i nie zwolniła przed zakrętem. Hamowanie rozpoczęła już w środkowej części zakrętu, co skutkowało poślizgiem i późniejszym uderzeniem w bariery energochłonne. Na szczęście nic się jej nie stało.

Loading...


W ubiegłym po raz pierwszy rozpoczęło się liczenie kolizji. Statystyki prowadziła redakcja serwisu Bielskie Drogi, która przyjmuje zgłoszenia od samych kierowców i publikuje je w sieci jako szybką przestrogę o ewentualnych utrudnieniach. Za namową czytelników powstała pamiątkowa ramka na zdjęcie dla setnego kierowcy. Stworzył ją młody lokalny artysta Damian Parlicki. Setnym kierowcą okazał się mieszkaniec Będzina, który kierował Oplem Astrą. Mężczyzna zdecydował się przyjąć ramkę, ale do spotkania z dziennikarzami serwisu Bielskie Drogi finalnie nie doszło ze względu na zaniechanie kontaktu przez samego zainteresowanego. Ramka trafiła na aukcję Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i została wylicytowana przez mieszkańca Turzy Śląskiej. Zawisła w lokalnym sklepie ogólnospożywczym.

Loading...


W tym roku Damian Parlicki także przygotował ramkę. Została ona z uśmiechem przyjęta przez Panią Beatę, która może szczycić się tytułem setnego kierowcy w 2019 roku na "zakręcie idiotów". Mieszkanka Bytomia była zaskoczona całą akcją i zdecydowała, że do końca roku ramka będzie u niej, a następnie wróci do redakcji serwisu Bielskie Drogi. Początkiem stycznia upominek wzbogacony o pamiątkowe zdjęcie wykonane na pechowym łuku, zostanie przekazany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cały dochód ze sprzedaży trafi do potrzebujących.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.