bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • wyświetleń: 2819

Rada Rodziców murem za rekonstruktorami z GRH Beskidy

- Spotkanie miało charakter historyczny i w żaden sposób nie nawiązywało do zachowań agresywnych czy ksenofobicznych - informuje Rada Rodziców przy Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej, która wydała oświadczenie ws. lekcji historii dla przedszkolaków przygotowanej przez członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy.

Zajęcia w Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej
Zajęcia w Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej · fot. GRH Beskidy


Oświadczenie dotyczy zajęć w Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej, które poprowadzili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy".

Lekcja historii w wykonaniu rekonstruktorów nie spodobała się Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Rekonstruktorzy przyszli do przedszkola z granatami i karabinami".

Loading...


Oświadczenie ws. zajęć z rekonstruktorami wydała także dyrektor placówki.

- Informuję, że w ramach zbliżającej się 101 rocznicy obchodów Święta Niepodległości na prośbę przedstawiciela Rady Rodziców zaprosiłam grupę Rekonstrukcji Historycznej - GHR Beskidy. Grupa działa w Bielsku-Białej od 2014 roku i prezentowała się w wielu placówkach. Podczas spotkania odbył się pokaz umundurowania i wyposażenia żołnierzy walczących o niepodległość. Prezentowane eksponaty były replikami, o czym na wstępie poinformowano dzieci. Przekazywane treści miały charakter informacyjny i nie propagowały treści ani zachowań agresywnych. Spotkanie odbywało się w bezpiecznej atmosferze pod okiem nauczycieli. Spotkanie to miało na celu wzbudzić zainteresowanie dzieci historią naszego państwa i utrwalić znajomość symboli narodowych. Uzyskało ono pozytywną opinię Rady Rodziców - poinformowała Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 2, Małgorzata Jania.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.