Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 1794

Inteligentne łóżka na OIOM-ie Szpitala Wojewódzkiego

Nowoczesne łóżka trafiły na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Wojewódzkiego. Dwa nowe łóżka, należące do zaawansowanych technologicznie produktów medycznych, kosztowały ponad 160 tysięcy złotych. Szpital kupił je z własnych funduszy.

Inteligentne łóżka
Inteligentne łóżka na OIOM-ie Szpitala Wojewódzkiego · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


- Kupiliśmy jedne z najlepszych egzemplarzy dostępnych na rynku - wyjaśnia Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala.

Na oddziale intensywnej opieki medycznej znajduje się obecnie 12 łóżek. Dzięki ostatniej inwestycji połowa z nich, to już sprzęt najnowszej generacji. Pozostałe mają nawet 20 lat. W ich miejsce także pojawią się nowe łóżka. - W przyszłym roku zamierzamy kupić kolejne cztery - mówi dyrektor Matlakiewicz.

Na OIOM-ie przebywają chorzy wymagający stałej obserwacji funkcji życiowych oraz wspomagania m.in. układów oddechowego oraz krążenia. Nowoczesny sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom i ułatwia pracę personelowi oddziału. Łóżka mają przechyły boczne i przezierność dla RTG. Jest możliwość regulacji wysokości segmentu pleców, uda, podudzia,

Inteligentne łóżka
Inteligentne łóżka na OIOM-ie Szpitala Wojewódzkiego · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


W każdym zamontowana jest waga z funkcją śledzenia zmian masy ciała pacjenta.

Łóżka posiadają materace powietrzne z regulacją twardości w poszczególnych strefach mające właściwości przeciwodleżynowe, terapeutyczne, wodoszczelne i paroprzepuszczalne. Zamontowany jest również system pozwalający odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci spod rekonwalescenta, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstawania martwicy skóry.

Wszystkie funkcje realizowane są w bardzo prosty sposób za pomocą pilota.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.