Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 listopada 2019
  • wyświetleń: 6395

Dwie restauracje z Bielska-Białej z nagrodą Poland 100 Best Restaurants

Dworek New Restaurant i Restauracja Gallo Nero otrzymały nagrody w prestiżowym konkursie Poland 100 Best Restaurants.

Poland 100 Best Restaurants
Dwie restauracje z Bielska-Białej z nagrodą Poland 100 Best Restaurants · fot. http://poland100bestrestaurants.pl/


Finał IX edycji elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants w tym roku odbył się w Pałacu Tłokinia. Wieczór zgodnie z zapowiedziami organizatorów był niezapomnianym wydarzeniem. Twórcom listy Poland 100 Best Restaurants zależy na promowaniu miejsc tworzonych z pasją, przy zachowaniu najwyższej jakości. Gala i sam przewodnik to podsumowanie tego, co dobrego wydarzyło się w polskiej gastronomii i impuls do dalszego rozwoju branży restauracyjnej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2019.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 845 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Restauracje i karczmy w głównej mierze są oceniane przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Wszystkie restauracje są uszeregowane według „Poland 100 Best Restaurants Score” na podstawie kompilacji przewodników i recenzji online. Dla każdej restauracji obliczana jest średnia wszystkich standardowych ocen, recenzji, ważona wskaźnikiem wiarygodności każdego źródła wraz z oceną inspektorów przeprowadzoną podczas badania Mystery Shopping.

Nagrody były przyznawane w kategorii: Najlepsza Restauracja w Polsce oraz Najlepsza Karczma w Polsce w czterech grupach: Award of Excellence - jeden widelec, Best of Award of Excellence - 2 widelce, Grand Award - 3 widelce oraz Grand Award - 3 widelce plus.

Podczas Gali przyznane zostały również nagrody specjalne m.in. w kategoriach - Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Szef Kuchni Jutra, Kucharz Odkrycie Roku, Kucharz Młody Talent, Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku.

Best of Award of Excellence - 2 widelce przyznano dwóm restauracjom z Bielska-Białej: Restauracji Gallo Nero oraz Dworek New Restaurant.

BM / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.