bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2019
  • 27 października 2019
  • wyświetleń: 4543

Bielska fabryka wyprodukowała elektrycznego dostawczaka

Fabryka Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej przedstawiła swój nowy projekt. To samochód dostawczy na prąd - FSE M. O nowym "dziecku" firmy z naszego miasta pisze Auto Świat.

fse
FSE M · fot. Fabryka Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej


Podobnie jak w przypadku zaprezentowanego przez Fabrykę Samochodów Elektrycznych samochodu osobowego na prąd, elektryczny pojazd dostawczy został zbudowany na konstrukcji samochodu grupy FCA - w tym przypadku Fiata Doblo.

Przestrzeń ładunkowa samochodu wynosi ok. 4 metra sześciennego, a maksymalna ładowność ok. 600 kg.

- Twórca tego pojazdu i prezes zarządu firmy FSE, Thomas Hajek, podkreśla, że to idealne auto dla dużych aglomeracji, w których jednym z problemów jest narastający smog. Jego zdaniem, gdy w przyszłości zostanie wprowadzony zakaz poruszania się w centrach miast spalinowymi autami, takie pojazdy jak FSE M będą wręcz idealnym sposobem na przewożenie towarów - w tym np. dla kurierów - czytamy na stronie magazynu Auto Świat.

Projekt jest realizowany w ramach finansowanego przez Unię Europejską programu INNOMOTO, który zakłada wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Docelowo Fabryka Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej chce skonstruować 10 wersji elektrycznych pojazdów dostawczych o ładowności od 235 kg do jednej tony. Jak informuje Auto Świat na 2020 rok zaplanowano wprowadzenie do sprzedaży trzech dostawczaków: FSE M, FSE S, FSE L.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.