bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 2463

Kolejne działania służb na beskidzkich szlakach

Dzielnicowi z bielskiej "jedynki" razem ze Strażnikami Leśnymi i Strażakami Pożarnymi przeprowadzili w niedzielę działania "Bezpieczny las". Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami. Akcja ta jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez dzielnicowych w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

działania bezpieczny las
fot. KMP Bielsko-Biała


W ostatni weekend Dzielnicowi z pierwszego komisariatu w Bielsku-Białej wraz ze Strażnikami Leśnymi oraz Państwową Strażą Pożarną przeprowadzili działania „Bezpieczny Las”. Ich celem było przede wszystkim zapobieganie nielegalnego wjazdu do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz egzekwowania prawa do sprawców ujawnionych wykroczeń. Akcja jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców, była także podyktowana zapewnieniem bezpieczeństwa turystów odwiedzających licznie Beskidy, skuszonych piękną, polską jesienią.

Działania prowadzone były na terenie Straconki, Lipnika i Mikuszowic Krakowskich oraz w rejonie masywu Chrobaczej Łąki, Magurki, Gaików oraz przełęczy Przegibek. W 2019 roku dotychczas przeprowadzili łącznie 17 wspólnych służb na terenach leśnych zarówno z udziałem funkcjonariuszy innych komisariatów, Straży Leśnej, jak i Straży Pożarnej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.