Wiadomości

  • 20 maja 2012
  • 3 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2959

Monsters. Pieśni morderczyń

Za nami:

W niedzielę 3 czerwca, w Teatrze Polskim w gościnnym występie Teatru Rampa z Warszawy, będzie można zobaczyć spektakl muzyczny w reżyserii Roberta Talarczyka "Monsters. Pieśni morderczyń".

spektakl, monster
Kadr ze spektaklu "Monsters. Pieśni morderczyń" · fot. Marysia Ceraficka


Monsters to historia legendarnych morderczyń: Belle Gunness, Aileen Wuornos - bohaterki nagrodzonego Oscarem filmu "Monster" z Charlize Theron, czy Brendy Spencer o której zespół Boomtown Rats śpiewał piosenkę I Don't Like Mondays. Oraz wielu innych, które stały się ikonami kultury masowej.

Spektakl spróbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak delikatne i wrażliwe istoty jakimi są kobiety, mogą stać się przerażającymi potworami, które w swej żądzy mordu często przewyższają męskich seryjnych morderców.

To również opowieść o tym jak dziś, w dobie wszechwładzy mediów i popkultury, zbrodniarz staje się nowym świętym, któremu składane są „hołdy" w postaci filmów, książek, piosenek czy spektakli teatralnych.

Cztery znakomite aktorki (Dominika Łakomska, Dorota Osińska, Małgorzata Duda-Kozera, Ewa Lorska) wcielają się w postaci rodem z koszmarnych snów a towarzyszą im pieśni napisane przez Nicka Cave'a, Toma Waitsa czy Boba Geldofa.

W spektaklu można również usłyszeć skomponowane specjalnie premierowe piosenki Renaty Przemyk - jednej z najwybitniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej.

Spektakl odbędzie się o godzinie 19.00.

lik / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj