bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 2619

[FOTO] Zainaugurowano akcję Święto Drzewa. Powstał „Ogród Motyli”

Klub Gaja zainaugurował 17. Święto Drzewa w Bielsku-Białej. 18 października przy ul. Żywieckie Przedmieście, we współpracy z Urzędem Miejskim i Radą Osiedla Bielsko Południe utworzone zostały przyjazne zakątki dla motyli i dzikich pszczół murarek, biedronek i złotooków.

Zainaugurowano akcję Święto Drzewa. Powstał „Ogród Motyli” - 18.10.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Mieszkańcy wraz z uczniami z bielskich szkół zbudowali dla nich specjalne schronienia oraz posadzili drzewa, krzewy i byliny miododajne. Akcji towarzyszył happening „Dodaj mi skrzydła”.

„Ogród Motyli” powstał na łące kwietnej tworzonej z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Oprócz walorów rekreacyjnych będzie tam również możliwe przeprowadzenie zajęć dla uczniów, podnosząc tym samym ich świadomość ekologiczną. Owady zapylające kształtują różnorodność biologiczną. Bez nich wiele gatunków roślin nie wydawałoby owoców i nasion lub ilość ta byłaby niewielka.

W ramach działań podjętych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego planowane jest utworzenie na terenie miasta kolejnych ogrodów tematycznych m.in. „Ogrodu Różanego” oraz „Ogrodu Technicznego”.

BM / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.