bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 4235

[FOTO] Lekceważenie przepisów zakończone potrąceniem pieszej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

We wtorek, 15 października około godziny 18:40 na skrzyżowaniu Żywieckiej i Bora Komorowskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Interweniował patrol drogówki i zespół ratownictwa medycznego.

Potrącenie pieszej na skrzyżowaniu Żywieckiej i Bora Komorowskiego - 15.10.2019 · fot. Bielskie Drogi


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca Hyundaia poruszał się ulicą Żywiecką od strony Mikuszowic w stronę centrum miasta. Na skrzyżowaniu z ulicą Bora Komorowskiego postanowił skręcić w lewo mimo zakazu wykonywania takiego manewru (znak B-21 nie dotyczy MZK). Doszło do potrącenia 51-letniej pieszej, która prawidłowo poruszała się po przejściu na zielonym świetle.

Manewr, który wykonał kierowca Hyundaia jest w tym miejscu nagminny i potęguje i tak duże korki (kierowca skręcający mimo zakazu w lewo, blokuje możliwość przejazdu na wprost pozostałym uczestnikom ruchu). Jak widać na powyższym przykładzie, manewr ten może być także niebezpieczny.

Piesza doznała obrażeń ciała, które zostały zakwalifikowane jako wypadek drogowy (powyżej 7 dni). Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Sprawą zajmie się sąd.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj