bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 2527

Policja wyróżniła uczniów, którzy pomogli uratować życie mężczyzny

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk wyróżnił dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, którzy podczas wakacji pomogli uratować życie obcemu sobie mężczyźnie. We wtorek, 15 października podczas uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych na forum szkoły otrzymali okolicznościowe listy i upominki dedykowane kampanii „Nie reagujesz — akceptujesz” oraz gratulację z rąk zastępcy naczelnika bielskiego wydziału prewencji.

Policja wyróżniła uczniów, którzy pomogli uratować
Policja wyróżniła uczniów, którzy pomogli uratować życie mężczyzny - 15.10.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Michał i Bruno to uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Podczas wakacyjnej przerwy stali się uczestnikami niecodziennej sytuacji. W trakcie przejażdżki rowerowej zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku. Nastolatkowie nie przejechali obok niego obojętnie, lecz zatrzymali się i postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Faktycznie potrzebował, okazało się bowiem, że mężczyzna dostał zawału serca. Chłopcy sprawnie wezwali pomoc oraz pozostali z nim oczekując na przybycie pogotowia ratunkowego. Gdyby nie ich reakcja życiu mężczyzny zagrażało niebezpieczeństwo. Wezwane przez nich pogotowie ratunkowe na czas pomogło poszkodowanemu.

We wtorek podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych nastoletni bohaterowie zostali wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka. Okolicznościowy list komendanta odczytał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Andrzej Chmiel. Szef bielskiego garnizonu podkreślił w liście adresowanym do Michała i Bruna, że nikt z nas nie ma wpływu, na to jakich zdarzeń staje się świadkiem lub uczestnikiem. Nie każdy jednak potrafi i chce zachować się tak, jak należy. Wskazał, że ich postawa jest godna wyróżnienia i naśladowania nie tylko przez ich koleżanki i kolegów, ale przez każdego człowieka.

Policja wyróżniła uczniów, którzy pomogli uratować
Policja wyróżniła uczniów, którzy pomogli uratować życie mężczyzny - 15.10.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Reprezentujący komendanta asp. sztab. Andrzej Chmiel podziękował za ich obywatelską postawę. Na forum uczniów i pedagogów wskazał jak ważna jest pomoc niesiona bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Bruno osobiście odebrał gratulację. Michał z uwagi na inne obowiązki uczniowskie nie mógł wziąć udziału w uroczystości. List dla niego został złożony na ręce wicedyrektor szkoły, Pani Renaty Kalemby.

Uczniowie oprócz listów gratulacyjnych otrzymali także upominki dedykowane kampanii realizowanej przez śląską policję pn. „Nie reagujesz - akceptujesz”. Policjanci wskazują w niej, że bezpieczeństwo publiczne to wspólne dobro, za które nie odpowiadają jedynie służby publiczne, ale każdy mieszkaniec danego regionu.

- Postawa Michała i Bruna napawa optymizmem, że młode pokolenie wychowywane jest w poczuciu odpowiedzialności za swoje zachowanie i szacunku do drugiego człowieka. Za to niewątpliwie należą się też podziękowania rodzicom chłopaków oraz ich wychowawcom i nauczycielom - komentują policjanci.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.