bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2019
  • wyświetleń: 2062

Dieta pudełkowa - jakie rodzaje diety można zamówić w Katowicach?

Materiał partnera:

Dieta pudełkowa wciąż zyskuje na popularności. Opiera się na na całodziennych jadłospisach wcześniej planowanych przez dietetyków. Posiłki są przygotowywane i dostarczane pod drzwi przez firmy cateringowe. Rośnie też świadomość społeczna dotycząca zdrowego odżywiania. Coraz więcej osób chce więc dopasować dietę pudełkową pod swoje indywidualne preferencje. Przyjrzyjmy się kilku przykładom diet pudełkowych oferowanych przez firmy cateringowe.

Dieta pudełkowa jakie rodzaje diety można zamówić


Dieta pudełkowa dla osób uczulonych na laktozę lub/i glutenW dzisiejszych czasach warto zbadać się na alergie pokarmowe. Niekiedy przez lata można czuć się źle z niewiadomych z pozoru powodów, spożywając produkty, na które nie wiemy, że jesteśmy uczuleni. Osoby uczulone na gluten lub laktozę z łatwością jednak znajdą odpowiedni dla siebie catering dietetyczny. Firmy z branży diet pudełkowych wychodzą naprzeciw potrzebom osób uczulonych na te składniki pożywienia i dobierają odpowiednie produkty w swoich menu. Można zamówić dietę tylko bez glutenu jak i eliminującą jedynie laktozę. Jednak jeśli ktoś jest uczulony na oba te składniki także znajdzie firmę z produktami je wykluczające w swoich posiłkach. W przypadku uczulenia na laktozę eliminuje się nabiał i zastępuje się go roślinnymi zamiennikami, coraz łatwiejszymi teraz do znalezienia i wyprodukowania. Produkty z glutenem zastępuje się po prostu tymi naturalnie glutenu pozbawionymi. W przypadku tej diety można wybrać szeroki zakres kaloryczności posiłków od 1000 kcal począwszy do, 2000, 2500 kcal skończywszy.

Dieta pudełkowa wegańska i fleksitariańskaWeganizm coraz bardziej zyskuje na popularności. Powodowane jest to większą świadomością wpływu masowej hodowli zwierząt na środowisko naturalne jak i chęcią zmniejszenia ich cierpienia. I choć diety wegetariańskie (czyli bezmięsne, uwzględniające jednak produkty pochodzenia zwierzęcego jak nabiał, jaja, miód) są popularne w branży diet pudełkowych, to dieta wegańska (eliminująca wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego) dopiero stawia w niej pierwsze kroki. Niemniej warto się jej przyjrzeć. Menu pudełkowej diety wegańskiej opiera się na pełnych ziarnach zbóż, strączkach, owocach, warzywach, pestkach oraz orzechach. Wbrew pozorom za sprawą diety wegańskiej można dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Wyjątkiem jest witamina B12, którą należy bezwzględnie suplementować w przypadku diety roślinnej! Niestety dla sportowców dieta pudełkowa wegańska jest raczej niskokalorczyna (1000 - 2000 kcal). Prawdopodobnie zacznie się to zmieniać ze względu na rosnącą popularność diety wegańskiej wśród sportowców (w tym kulturystów i zawodników sztuk walki, którzy mają szczególne zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne). Zanim dieta wegańska zagości w ofercie każdej firmy cateringowej, możemy skorzystać ze zbliżonych do niej diet, zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcie procesu porzucania mięsa. Tzw. fleksitarianizm czyli ograniczanie mięsa i produktów odzwierzęcych z łatwością można „uprawiać” za pomocą diet pudełkowych. Firmy cateringowe oferują jadłospisy eliminujące jakiś wybrany rodzaj mięsa, a więc jeśli ktoś potrzebuje czasu w zaprzestaniu jego jedzenia z łatwością któryś z nich dobierze. Zwłaszcza, że takie menu może mieć nawet 3000 kcal.

Dieta pudełkowa dla osób chorych na cukrzycęMożna by się spodziewać, że dieta pudełkowa np. z https://bedietcatering.pl/katowice/ jest opcją jedynie dla osób zdrowych. Nic bardziej mylnego, dostępne są diety pudełkowe dla osób z poważniejszymi chorobami jak np. cukrzyca. Menu diety pudełkowej dla osób z cukrzycą opiera się tak jak wszystkie inne na pięciu posiłkach dziennie. W przygotowaniu posiłków opiera się przede wszystkim na składnikach o niskim indeksie glikemicznym, co zapobiega skokom insuliny i glukozy. Węglowodanów się nie wyklucza jednak ich źródłem są produkty pełnoziarniste. Taka dieta zawiera też dużo warzyw i sałatek. Kaloryczność diety pudełkowej dla osób chorych na cukrzycę sięga maksymalnie 2200 kcal. Jak widać choroba nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z wygody jaką oferuje dieta pudełkowa.