bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 7367

Sieć taxi namawiała do wynoszenia kart do głosowania

Jedna z bielskich sieci taksówek namawiała swoich klientów, aby w dniu wyborów wynosili z lokalów wyborczych karty do głosowania. Sieć taxi uważa swój post za żart, jednak warto wspomnieć, że za taki proceder grozi do 2 lat więzienia!

taxi
Kontrowersyjny wpis na Facebooku został już usunięty · fot. Facebook


- Dla wszystkich Klientów głosujących na PIS, oferujemy w dniu wyborów super promocję!!! W dniu wyborów 13 października oferujemy przejazd z miejsca zamieszkania (lub z kościoła) do lokalu wyborczego, oraz powrót z rabatem 99%!!! Warunkiem skorzystania z promocji jest pobranie, wypełnienie (zaznaczenie jednego z kandydatów PIS) i pozostawienie karty do głosowania u naszego kierowcy! - czytamy we wpisie, która sieć Black Taxi Bielsko-Biała zamieściła na swojej oficjalnej stronie na Facebooku.

Post, który zamieszczono 8 października o godzinie 15.40, wywołał oburzenie wśród internautów. Zdecydowana większość komentujących nie przyjęła dobrze żartu, bo właśnie mianem dowcipu swój kontrowersyjny wpis na Facebooku określiła sieć taxi z Bielska-Białej.

Należy pamiętać, że zgodnie art. 497a kodeksu wyborczego zakłada się penalizację posiadania lub przyjmowania poza lokalem wyborczym karty do głosowania oraz wynoszenie jej poza lokal wyborczy przez osoby do tego nieuprawnione.

- Kto w dniu wyborów wynosi kartę do głosowania poza lokal wyborczy lub taką kartę poza lokalem wyborczym przyjmuje lub posiada, nie będąc do tego uprawnionym, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 - czytamy w kodeksie.

---
Aktualizacja - 10.10.2019, godz. 8.00

Kontrowersyjny post zniknął już ze strony na Facebook'u. Administrator strony Black Taxi Bielsko-Biała w kolejnym wpisie poinformował, że post został usunięty przez Facebooka.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.