bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 maja 2012
  • wyświetleń: 4973

Prezydent z wizytą w Trzyńcu

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult przebywał z roboczą wizytą w Trzyńcu w Republice Czeskiej. W trakcie spotkania z Burmistrz Trzyńca Verą Palkovską podpisany został Akt Potwierdzający Partnerstwo między naszymi miastami, będący nawiązaniem do Umowy o Partnerstwie i Wzajemnej Współpracy zawartej 15 grudnia 1999 r.

W spotkaniu w Urzędzie Miasta w Trzyńcu uczestniczyli także m.in.: Konsul Generalna RP w Ostrawie Anna Olszewska, wiceburmistrzowie Miasta Trzyńca - Ivo Kantor, Ivo Kaleta, Milada Hejmejova, przewodniczący Komitetu do Spraw Mniejszości Narodowych Bogusław Kokotek, Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki UM w Bielsku-Białej Jerzy Pieszka oraz Piotr Gibiec z Wydział Promocji Miasta bielskiego Urzędu.

Prezydent z wizytą w Trzyńcu · fot. UM Bielsko-Biała


Po zakończeniu uroczystej części oficjalnej członkowie delegacji zwiedzili Dom Dzieci i Młodzieży. Była to okazja do zapoznania się z działalnością tej placówki oraz do obejrzenia występów zespołów młodzieżowych.

Po południu w Domu Kultury Trisia Prezydent Jacek Krywult spotkał się z Zarządem Kongresu Polaków w Republice Czeskiej oraz przedstawicielami Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.