bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 października 2019
  • wyświetleń: 1317

Koszty firmowe, czyli wynajmujemy samochód

Materiał partnera:

Prowadzenie własnej firmy związane jest nie tylko z osiąganiem zysków. To również koszty, które musimy ponieść, dzięki którym będzie możliwe osiągnięcie wspomnianych zysków w mniejszym lub większym stopniu. Czasem jednak bywa tak, że część kosztów możemy zaksięgować w taki sposób, iż możliwe będzie ich częściowe lub nawet całościowe odzyskanie.

Koszty firmowe, czyli wynajmujemy samochód


Koszty związane z prowadzeniem firmyWarto dokładnie zapoznać się z pojęciem kosztów, które są konieczne, aby móc prowadzić własną firmę. Dzięki temu unikniemy pewnych nieprzyjemności i zawsze będziemy mogli postarać się o ich wyksięgowanie, co może okazać się dla nas bardzo korzystne. Musimy jednak wiedzieć, że dane koszty zależne są od tego w jakiej branży działamy, ilu ludzi zatrudniamy, co dokładnie wykonujemy i nawet od tego, jakie podatki płacimy. Takie finansowe i rachunkowe sprawy najlepiej uzgadniać z księgowymi, którzy wszystko będą umieli dokładnie opracować.

Służbowe wyjazdyBardzo często do takich kosztów firmowych zaliczyć można służbowe podróże, które mają na celu nawiązywanie nowych znajomości w branży (jak chociażby spotkania promocyjne, targi branżowe), jak również kontynuowanie tych już wcześniej nawiązanych. Przykładem może być chociażby serwisowanie samochodów, jakie wysłaliśmy na budowę do innego kraju lub ocena szkód do jakich doszło w budynku podlegającym naszemu ubezpieczeniu. Są to wyjazdy, które muszą się odbyć, dlatego część ich kosztów będzie można odliczyć u swoich księgowych.

Wynajmowanie samochoduTak samo wynajem samochodu w celu odbycia podróży służbowej lub nawet wynajem samochodu na czas pobytu w innym kraju dla celów służbowych również może być ujęta w naszych kosztach firmowych. Nie zapominajmy jednak o tym, że do takiego ujęcia będą nam potrzebne odpowiednie faktury o które warto zawczasu się postarać w danej wypożyczalni samochodowej. Do tego będziemy mogli postarać się również o zwrot kosztów za paliwo (jeżeli to sam pracownik będzie za nie płacił). W tym celu będziemy potrzebowali jednak bardzo znaną kilometrówkę oraz faktury na zakupione paliwo.

Samochody od rękiWyjeżdżając w celach służbowych wcześniej załatwmy wynajem auta. Można to zrobić chociażby dzięki London Escorts, która w samym Londynie zajmuje się wypożyczaniem samochodów na krótki i na długi czas. Dzięki specjalnemu systemowi rezerwacji dany samochód będziemy mogli zarezerwować w sieci i ograniczamy formalności do prawdziwego minimum. Załatwianie rezerwacji auta online pozwala nam na wybór samochodu, jakie będziemy chcieli. Bardzo często załatwiając wynajem już na miejscu wybór takich aut jest ograniczony. Zagraniczny wynajem samochodów, dzięki którym szybciej będziemy się komunikowali, będziemy mogli zaliczyć do firmowych kosztów, które poniesiemy. Pamiętajmy jednak o odpowiednich fakturach z wypożyczalni samochodowej.