Wiadomości

  • 15 maja 2012
  • 27 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4024

Pat Metheny w Bielsku-Białej

Za nami:

Legenda jazzowej gitary Pat Metheny w Bielsku-Białej. Koncert odbędzie się 27 czerwca (środa), o godzinie 20.00.

Pat Metheny
27 czerwca, koncert Pata Metheny w Bielsku-Białej


Pat Metheny na swoim koncie ma 18 nagród Grammy i kilkadziesiąt płyt sygnowanych swoim nazwiskiem. W świat muzyki pop wkroczył nagrywając wspólnie z Davidem Bowie’m utworów This is not America (1985).

W roku 2002 nagrał wspólnie z Anną Marią Jopek płytę Upojenie (platynowa płyta).

Najnowszy album artysty, wydany w 2011 roku nosi tytuł What's It All About. Na płycie można usłyszeć akustyczne interpretacja takich utworów jak "The Sound Of Silence" duetu Simon&Garfunkel, czy "And I Love Her" The Beatles oraz utworów Jobima i Bacharacha.

Podczas koncertu gitarzyście będą towarzyszyli znakomici muzycy z jego grupy Pat Metheny Unity Band: Chris Potter (saksofonista znany z występów na Jazzowej Jesieni), Antonio Sanchez (perkusista współpracujący m.in. z Chickiem Coreą) i Ben Williams (basista).

Koncert odbędzie się na terenie zadaszonym namiotem (teren obok hali Pod Dębowcem). Bilety w cenie: 40 zł (I miejsca - krzesła) i 20 zł (II miejsca - ławki oraz miejsca stojące).

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj