bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2019
  • wyświetleń: 2379

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej seniorki

Kryminalni z pierwszego komisariatu odnaleźli zaginioną 86-latkę z Bielska-Białej. Pensjonariuszka jednego z domów opieki wymknęła się wczoraj z placówki i przez kilka godzin poszukiwali jej bielscy policjanci. Zaginioną seniorkę cierpiącą na starczą demencję stróże prawa odnaleźli na dworcu kolejowym. Kobieta cała i zdrowa została przekazana opiekunom.

Wczoraj po godzinie 10.00 do Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie o zaginionej pensjonariuszce jednego z domów opieki społecznej. Kobieta wyszła z ośrodka, zabierając ze walizkę ze spakowanymi rzeczami osobistymi. Ponieważ seniorka cierpiała na starczą demencję, policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

W działania zostali zaangażowani policjanci z bielskiej komendy, komisariatów oraz strażnicy miejscy. W poszukiwaniach brali udział dzielnicowi oraz śledczy z wydziałów kryminalnych. Stróże prawa sprawdzali dworce PKS i PKP, pustostany, okolice parków oraz kontrolowali miejsca, w które mogła się udać zaginiona bielszczanka.

Po kilku godzinach poszukiwań zaginioną odnaleźli kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej. Znaleźli seniorkę na dworcu PKP w Bielsku-Białej, skąd najprawdopodobniej planowała odjechać w nieznanym kierunku. Cała i zdrowa seniorka została przez policjantów przekazana opiekunom.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.