bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2019
  • wyświetleń: 3789

22-latek zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami

Policjanci z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie blisko 50 gramów różnych narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, kiedy to kierował osobowym bmw pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Kryminalni z trzeciego komisariatu ustalili, że znaczne ilości marihuany i amfetaminy, które posiadał przeznaczone były na handel. Na ich wniosek sąd aresztował dilera na 3 miesiące.

zatrzymanie
Zatrzymany 22-latek w policyjnym areszcie · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek wieczorem mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Wapienicy patrolowali ulice Bielska-Białej. Na ulicy Sobieskiego zauważyli kierującego osobowym bwm, który na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci postanowili zatrzymać bmw do kontroli. Okazało się, że kierujący nim 22-latek prowadził pojazd pomimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W trakcie dalszej kontroli kierującego stróże prawa znaleźli przy nim ponad 20 gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a bielszczanin został zatrzymany. Następnie policjanci z trzeciego komisariatu udali się na przeszukanie do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli blisko 30 gramów amfetaminy.

narkotyki
Narkotyki zabezpieczone przez policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zabezpieczyli narkotyki, a zatrzymany 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Sprawą pochodzenia narkotyków i ich przeznaczeniem zajęli się śledczy z komisariatu przy ul. Traugutta. Śledczy ustalili, że znaczne ilości narkotyków posiadane przez zatrzymanego mężczyznę były przeznaczone na handel. Dowiedli także, że już wcześniej zajmował się tzw. dilerką. Jego klientami były także osoby małoletnie.

Policjanci po zebraniu twardego materiału dowodowego doprowadzili bielszczanina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu nimi oraz prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje bielski sąd. Za zarzucane mu przestępstwa może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.