bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 maja 2012
  • 1 czerwca 2012
  • wyświetleń: 19859

Sarni Stok: Tor otwarty!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Kilkaset osób wzięło udział w wielkim otwarciu toru kartingowego Coolkart, mieszczącego się na terenie parkingu podziemnego CH Sarni Stok w Bielsku-Białej. Tak duża frekwencja nie powinna być zaskoczeniem, bowiem Coolkart to pierwszy tor kartingowy na Podbeskidziu. Dodatkowym impulsem do pojawienia się tego dnia na torze była możliwość bezpłatnego przetestowania gokartów. A jest co testować.

Coolkart, karting, tor
Tor kartingowym na terenie CH Sarni Stok


Tor kartingowy, Sarni Stok
Tor kartingowym na terenie CH Sarni Stok


Tor kartingowy, Sarni Stok
Tor kartingowym na terenie CH Sarni Stok


Tor kartingowy, Sarni Stok
Tor kartingowym na terenie CH Sarni Stok


W ręce kierowców przekazano 8 nowych, wyprodukowanych na specjalne zamówienie gokartów. Warto dodać, ze są to gokarty polskiego projektu. Wyposażono je w nowoczesne silniki Hondy o mocy 6,5 KM, pozwalające na rozwinięcie prędkości rzędu 60 km/h. - Jednym z naszych priorytetów było zapewnienie klientom optymalnie najlepszych gokartów. Tobi Kart to aktualnie jedne z najlepszych na rynku.

Coolkart dysponuje nimi jako pierwszy w województwie śląskim - wyjaśnia Jacek Srokocz, menadżer zarządzający toru kartingowego Coolkart. Podkreślmy, że oprócz niezapomnianych wrażeń z jazdy, gokarty gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Wyposażono je w specjalne pałąki bezpieczeństwa chroniące głowę kierowcy, zderzaki i osłony absorbujące. Dodatkowo codziennie przed wjazdem na tor pojazdy będą poddane przeglądowi technicznemu pod względem bezpieczeństwa oraz sprawności poszczególnych elementów.

Trasa czynnego przez cały rok toru liczy 350 metrów i składa się z 7 zakrętów. Okazją do wypróbowania szybkościowych możliwości gokarta jest licząca aż 70 metrów prosta. - Ten odcinek jest wyjątkiem, bowiem całej trasy nie da się pokonać bez zdejmowania nogi z gazu. Zakręty zostały zaprojektowane w taki sposób, że nawet doświadczeni zawodnicy nie ustrzegą się drobnych błędów - zapewnia pracownik Coolkartu. Trasa przypadła do gustu także kierowcom, którzy jako pierwsi mieli okazję ją wypróbować. - Bez wątpienia dużym plusem jest asfaltowa nawierzchnia. Każdy kto miał już do czynienia z kartingiem, wie jak kolosalne znaczenie ma rodzaj nawierzchni na torze. Asfalt to bez dwóch zdań najlepszy wybór i za to należą się właścicielom ogromne brawa - tłumaczył jeden z uczestników inauguracji.

Właściciele liczą jednak, że do wizyt na torze uda im się zachęcić nie tylko długoletnich fanów kartingu, ale także osoby, dla których wizyta na torze w Bielsku-Białej będzie pierwszą stycznością z gokartami, stąd oferta skierowana do rodzin z dziećmi. Młody miłośnik kartingu musi mieć jednak minimum 130 cm wzrostu, a podczas jazdy na torze konieczne jest towarzystwo osoby dorosłej. Wizyta na torze to także ciekawa alternatywa dla urządzenia spotkania integracyjnego dla firmy.

- Coraz częściej odbieramy telefony od pracodawców rozglądających się za nowym miejscem do organizacji tego typu imprezy. Zwykłe restauracje czy weekendowe wyjazdy powoli odchodzą w zapomnienie. Właściciele dużych firm i przedsiębiorstw zdaja sobie sprawę, że nic tak nie integruje jak sportowa rywalizacja i adrenalina. Między innymi z tego względu na torze powstała specjalna strefa VIP. To miejsce w którym po emocjonujących wyścigach, można spokojnie, usiąść, porozmawiać, a także posilić się przed dalszą jazdą - wyjaśnia i zachęca do odwiedzin Srokocz

Wstęp na tor Coolkart w Bielsku-Białej jest płatny. Za 10 minut jazdy gokartem przyjdzie nam zapłacić 25 złotych.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj