bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 września 2019
  • 28 września 2019
  • wyświetleń: 3309

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar za ćwierć miliona złotych

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy w Bielsku-Białej zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych luksusowych marek. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych. Osobom, które podrabiały znaki towarowe, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Podrobiony towar za ćwierć miliona złotych · fot. KMP Bielsko-Biała


W sierpniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bielsku-Białej trafili na ślad nieuczciwej spółki, która miała oferować do sprzedaży odzież, obuwie i galanterię znacznej wartości z podrobionymi znakami towarowymi znanych modowych marek. Śledczy rozpoczęli rozpracowanie tej sprawy i po niespełna dwóch miesiącach ustalili punkty sprzedaży, gdzie wśród legalnych produktów znajdował się też "lewy towar".

W postępowanie zaangażował się przedstawiciel producentów tych firm. Wspólnie z nim w ubiegłym tygodniu grupy realizacyjne zabezpieczyły podczas przeszukań w butikach w Bielsku-Białej, Katowicach i Rybniku odzież, obuwie oraz galanterię z podrobionymi znakami towarowymi, wycenionymi na kwotę ćwierć miliona złotych.

Nieuczciwi sprzedawcy oferowali do sprzedaży swoje artykuły po znacznie zaniżonych cenach. Za wprowadzenie do obrotu podrobionych przedmiotów znacznej wartości, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu, nieuczciwym przedsiębiorcom grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.