bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2019
  • 25 września 2019
  • wyświetleń: 6030

Tęczowe Podbeskidzie o pikiecie anty-LGBT w Bielsku-Białej

- Treści, prezentowane przez pikietę "Stop dewiacji", uważamy nie tylko za niezgodne ze stanem współczesnej nauki, ale przede wszystkim szkodliwe i zagrażające bezpieczeństwu i życiu osób LGBT - czytamy w oświadczeniu Tęczowego Podbeskidzia, nowej inicjatywy LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe) w naszym regionie. To reakcja na pikietę, która w poniedziałek odbyła się przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej.

LGBT, tęczowe podbeskidzie
Tęczowe Podbeskidzie o pikiecie anty-LGBT w Bielsku-Białej · fot. A. Urbaniec


Pikietę, podczas której możemy się dowiedzieć, że "pedofilia łączy się z homoseksualizmem", zorganizowała po raz kolejny w Bielsku-Białej Fundacja Życie i Rodzina, która - jak czytamy - za cel stawia sobie "uświadamianie lokalnej społeczności o zagrożeniach płynących z postulatów LGBT".

- Postulaty LGBT to np. związki partnerskie, równość małżeńska, ale też ochrona przed przemocą, czy edukacja seksualna - mówi Karolina, jedna z inicjatorek Tęczowego Podbeskidzia i dodaje, że “warto też pamiętać o tym, iż badania, na które akcja “Stop Dewiacji” się powołuje są często autorstwa skompromitowanych metodologicznie pseudo-naukowców.

- Pod przykrywką walki z pedofilią akcja “Stop dewiacji” dezinformuje na temat edukacji seksualnej i społeczności LGBT, wpisując się dodatkowo w obecny klimat polityczny wokół tej sprawy, dzieląc społeczeństwo i wywołując nienawiść wobec jednej z grup obywateli i obywatelek - czytamy w oświadczeniu.

Grupa dodaje, że warto także zauważyć, iż w 2017 roku Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przyjęło uchwałę, w której czytamy, że "W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia.Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób płci odmiennej.Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości. Czyn pedofilny rozumiany jest jako zabronione prawem seksualne wykorzystanie dziecka poniżej lat 15 przez osobę pełnoletnią. Należy podkreślić, że - identycznie jak sama w sobie heteroseksualność - również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci".

lgbt
Tęczowe Podbeskidzie o pikiecie anty-LGBT w Bielsku-Białej · fot. A. Urbaniec


Dodatkowo na początku września organizacja przyjęła uchwałę, w której "wyraża stanowczy sprzeciw wobec kampanii dezinformacji i nienawiści skierowanej wobec osób o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej i osób transpłciowych. Apelujemy do wszystkich Członków Towarzystwa oraz wszystkich lekarzy, psychologów, psychoterapeutów i innych osób zajmujących się pomaganiem, a także osób mających wpływ na informowanie i edukowanie społeczeństwa o korygowanie fałszywych informacji na temat osób LGBT+ oraz o niesienie pomocy ofiarom homofobicznych i transfobicznych ataków" - czytamy w oświadczeniu Tęczowego Podbeskidzia.

- Edukacja seksualna "nie uczy dzieci masturbacji", ani nie powoduje ich "seksualizacji". Przynosi wiedzę na temat seksualności i właśnie uczy konsentu, czyli umiejętności mówienia nie, stawiania granic, co w kontekście pedofilii jest niezwykle ważne - dodaje też zaangażowany w inicjatywę Sławomir.

Tęczowe Podbeskidzie powstało w reakcji na wydarzenia podczas Marszu Równości w Białymstoku, gdzie uczestnicy zostali zaatakowani. Do tej pory grupa zorganizowała wspólny wyjazd z Bielska-Białej na Marsz Równości w Katowicach i pokaz filmu o braku w Polsce związków partnerskich i równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty".

Treść oświadczenia Tęczowego Podbeskidzia

W poniedziałek przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej odbyła się pikieta “Stop dewiacji”. Treści przez nią prezentowane uważamy nie tylko za niezgodne ze stanem współczesnej nauki, ale przede wszystkim szkodliwe i zagrażające bezpieczeństwu i życiu osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych).

Pod przykrywką walki z pedofilią akcja “Stop dewiacji” dezinformuje na temat edukacji seksualnej i społeczności LGBT, wpisując się dodatkowo w obecny klimat polityczny wokół tej sprawy, dzieląc społeczeństwo i wywołując nienawiść wobec jednej z grup obywateli i obywatelek. Jesteśmy Waszymi sąsiadami i sąsiadkami, kolegami, koleżankami z pracy, szkoły, uczelni. Mamy te same obowiązki, płacimy podatki i chcemy mieć te same prawa co reszta obywateli: móc zawrzeć związek z ukochaną osobą, wiedzieć, że jesteśmy chronieni przed dyskryminacją, chcemy, by nasza młodzież czuła się bezpiecznie w szkole i miała wsparcie wśród nauczycieli i rówieśników.

Co zatem mówi świat nauki? W 2017 roku Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przyjęło uchwałę, w której czytamy, że “W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia.Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób płci odmiennej.Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości. Czyn pedofilnyrozumiany jest jako zabronione prawem seksualne wykorzystanie dziecka poniżej lat 15 przez osobę pełnoletnią. Należy podkreślić, że - identycznie jak sama w sobie heteroseksualność - również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci”.

Dodatkowo na początku września organizacja przyjęła uchwałę, w której “wyraża stanowczy sprzeciw wobec kampanii dezinformacji i nienawiści skierowanej wobec osób o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej i osób transpłciowych. Apelujemy do wszystkich Członków Towarzystwa oraz wszystkich lekarzy, psychologów, psychoterapeutów i innych osób zajmujących się pomaganiem, a także osób mających wpływ na informowanie i edukowanie społeczeństwa o korygowanie fałszywych informacji na temat osób LGBT+ oraz o niesienie pomocy ofiarom homofobicznych i transfobicznych ataków”.

Organizatorzy akcji często powołują się też na skompromitowane metodologicznie badania takich osób, jak Mark Regnerus.

Homo-, biseksualność, transpłciowość nie są dewiacją i nie zagrażają nikomu. Pojawienie się w przestrzeni publicznej obraźliwych i nieprawdziwych haseł nie powinno mieć miejsca.

Apelujemy do osób LGBT w naszym regionie, by się trzymały i pamiętały, że nie są same! Jeśli potrzebujecie spotkać się i pogadać - piszcie!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.