bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 2201

Trzy nowe projekty na polsko-słowackim pograniczu

20 września 2019 roku w Katowicach wiceminister Grzegorz Puda podpisał kolejne trzy umowy o dofinansowanie projektów z programu INTERREG Polska-Słowacja. Przedsięwzięcia z zakresu edukacji będą realizowane w ciągu najbliższych 2 lat. Łączna kwota dofinansowania tych inicjatyw to ponad 1,5 mln euro.

puda
Trzy nowe projekty na polsko-słowackim pograniczu · fot. materiały prasowe


- Projekty promujące rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie mają istotne znaczenie dla mieszkańców polsko-słowackiego pogranicza. Cieszę się, że na terenie województwa śląskiego zrealizujemy kolejne, wspólne przedsięwzięcia służące poprawie jakości transgranicznej edukacji specjalistycznej i zawodowej - powiedział wiceminister Puda.

"GAME JAM jako nowa metoda dydaktyczna. Poprawa jakości kształcenia w dziedzinie nowych technologii na pograniczu polsko-słowackim" to projekt realizowany wspólnie przez dwie wyższe uczelnie - Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet w Żylinie. Przedsięwzięcie odpowiada na wyzwania kierunków kształcenia specjalistycznego związanych z technologiami nowych mediów. Jego rezultatem będzie opracowanie opisu zaleceń metodyczno-dydaktycznych warsztatów typu GAME JAM.

Te same uczelnie będą realizować drugie dofinansowane przedsięwzięcie, dotyczące poprawy jakości transgranicznej edukacji specjalistycznej i zawodowej. W ramach projektu pn. "Nowoczesna edukacja o zagrożeniach środowiskowych sposobem na tworzenie nowych, specjalistycznych miejsc pracy" partnerzy przeprowadzą szkolenia dotyczące technologii i zagrożeń środowiskowych. Szkolenia z udziałem niemal 1500 osób obejmą 10 szkół ponadpodstawowych, 20 szkół dla dorosłych oraz 10 szkół wyższych.

Projekt "Sportowe pogranicze" zakłada wypracowanie wspólnej metodologii treningowej, organizację obozów szkoleniowych oraz kursów instruktorów narciarstwa i sędziów sportowych. Partnerem wiodącym projektu jest Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. W przedsięwzięciu uczestniczy również Sportowa Szkoła Średnia z Bańskiej Bystrzycy. We wspólnych treningach i szkoleniach będzie uczestniczyć łącznie niemal 900 uczniów polskich i słowackich szkół sportowych.

Zakończenie realizacji projektów zaplanowano w 2021 r.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.