bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2019
  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 2325

Europejski Dzień bez Samochodu: zamień auto na pociąg!

Za nami:

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem Koleje Śląskie zachęcają do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu i przetestowania podróży pociągiem. 22 września wszyscy kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów.

22 września zamień auto na pociąg!


Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień, na wszystkich liniach - jedyny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki - Bohumin. Aby skorzystać z powyższej propozycji wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

- Koleje Śląskie w tym roku już po raz piąty przyłączą się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą bezpłatnych przejazdów w tym dniu w 2015 roku - i z dumą możemy stwierdzić, że z roku na rok nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie w ramach obchodów przewieźliśmy prawie 8000 osób, a razem uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami blisko 420 000 kilometrów! - informuje spółka.

Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem Koleje Śląskie przyłączą się również do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

- Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu naszym pociągiem z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut - trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej - zachęcają pracownicy spółki.

BM / bielsko.info
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.