bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2019
  • wyświetleń: 2961

28-letni Ukrainiec zaatakował swojego znajomego nożem

Policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 28-letniego obcokrajowca, mieszkańca Bielska-Białej, który zaatakował nożem swojego 21-letniego znajomego oraz groził mu i dwóm innym osobom pozbawieniem życia. Na wniosek prokuratora i policjantów bielski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 września w jednej z dzielnic Bielska-Białej. Późnym wieczorem w budynku służącym jako hostel, jeden z lokatorów zaatakował swojego znajomego nożem, zadając mu kilka ciosów. Groził mu i dwóm innym mieszkańcom pozbawieniem życia.

Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny bielskiej komendy skierował tam patrol. Kiedy na miejsce dotarli mundurowi ogniwa patrolowego z drugiego komisariatu, na zewnątrz czekał pokrzywdzony oraz jego znajomi. Sprawca interwencji przed przyjazdem policjantów zamknął się w mieszkaniu. Stróże prawa wezwali na miejsce ratowników medycznych z bielskiego pogotowia ratunkowego, a sami poszli do mieszkania, gdzie obezwładnili i zatrzymali napastnika.

Okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, był trzeźwy. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej. Zebrali oni materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych. Na wniosek śledczych, bielski sąd aresztował go na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 15 lat za kratami, przy czym w związku z tym, że jest to zbrodnia, kara nie może być krótsza niż 3 lata.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.