bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2019
  • wyświetleń: 1900

Zatrzymano 23 kierowców, którzy rozmawiali przez komórkę

W poniedziałek policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą "Telefony". W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

W poniedziałek policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą "Telefony". W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Ujawniono 124 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 23 przypadki nieprzepisowego korzystania z telefonu. Wobec sprawców naruszeń prawa stosowano środki oddziaływania wychowawczego oraz mandaty karne.

Wysoka grzywna i punkty karne nie są najgorsza konsekwencją łamania prawa. Korzystanie z telefonu często jest pośrednią lub bezpośrednią przyczyną wypadków drogowych - śmierć i utrata zdrowia to zagrożenia, które wynikają z prowadzonej podczas jazdy w nieprzepisowy sposób rozmowy lub pisania wiadomości tekstowych.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.