bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2019
  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 3250

Atrakcja w PSZOK-u - edukacyjna śmieciarka ze zjeżdżalnią

Za nami:

Kolejna zbiórka surowców wtórnych odbędzie się 22 września w godz. 10.00-15.00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki 1. Podczas akcji pojawi się specjalna "śMIECIArka" - to mobilna strefa edukacji zaaranżowana w żółtej śmieciarce Mieci.

śmieciarka
śMIECIArka · fot. materiały prasowe


Na uczestników czeka 3000 sadzonek drzew, 1000 sadzonek kwiatów i wiele atrakcji ekologicznych. Każdy, kto przyniesie do PSZOK-u - 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Będą także zbierane elektrośmieci.

Podczas akcji pojawi się specjalna "śMIECIArka" - to mobilna strefa edukacji zaaranżowana w żółtej śmieciarce Mieci. Jest to narzędzie edukacyjne powstałe w ramach kampanii "Działaj z imPETem!", którego premiera miała miejsce 29 sierpnia w Warszawie. We wnętrzu żółtej śmieciarki nie znajdują się odpady a zaaranżowana wystawa, która pokazuje drogę butelki PET od momentu, kiedy zostanie wyrzucona do żółtego kosza aż do stworzenia z niej nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć ale i dotknąć produkty, które powstały w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkowo dla najmłodszych została zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz przygotowane gry zręcznościowe sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Przy wejściu do śmieciarki zawieszona jest zgniatarka i każdy chętny może zgnieść butelkę PET by następnie obserwować jej drogę do recyklingu już w śmieciarce.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

Akcja „Drzewko za surowce” organizowana jest przez Fundację Ekologiczną Arka w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

drzewko za surowce

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.