bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 3083

Ukrainiec oszukał Polaka. Grozi mu do 8 lat więzienia

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 25-letniego obcokrajowca podejrzanego o dokonanie oszustwa za pośrednictwem internetowego serwisu społecznościowego. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy z bielską placówką Straży Granicznej, której funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu. Jak się okazało, mężczyzna nielegalnie przyjechał do Polski. Sąd na wniosek śledczych aresztował podejrzanego. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do oszustwa doszło końcem czerwca tego roku. Do komendy w Krośnie zgłosił się mieszkaniec województwa podkarpackiego oszukany przez internet przy zakupie telefonu komórkowego. Sprawca, posługując się fałszywym kontem na profilu społecznościowym Facebook, oferował do sprzedaży telefon komórkowy marki Samsung wartości ponad 400 zł. Kiedy zainteresowany ofertą mężczyzna wpłacił na konto oszusta cenę, kontakt z nim się urwał. 41-latek nie otrzymał telefonu ani zwrotu pieniędzy.

Wtedy 41-latek powiadomił policję. W toku postępowania śledczy ustalili, że rachunek bankowy, na które pokrzywdzony przelał pieniądze, został założony na terenie powiatu bielskiego. Bielscy policjanci zajmujący się zwalczeniem tego rodzaju przestępczości przejęli dochodzenie. Prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze i szeroko zakrojone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o dokonanie tego oszustwa.

Trop prowadził do 25-letniego obywatela Ukrainy. Wtedy stróże prawa powiadomili funkcjonariuszy bielskiej straży granicznej, którzy szybko ustalili miejsce pobytu obcokrajowca i doprowadzili do jego zatrzymania. Okazało się, że przebywał on na terenie Polski nielegalnie. 25-latek usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, bielski sąd aresztował podejrzanego na jeden miesiąc.

Śledczy nie wykluczają, że 25-latek mógł oszukać więcej pokrzywdzonych. Osoby, które w ostatnim czasie zostały oszukane kupując sprzęt elektroniczny na portalu Facebook lub portalach ogłoszeniowych proszone są o kontakt z Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 812-12-70.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.