bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 4030

[ZDJĘCIA] W Bielsku-Białej świętowali beskidzcy olimpijczycy

W minioną sobotę w Bielsku-Białej odbyły się obchody jubileuszu stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i czterdziestolecia działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.

Reklama

Odsłonięcie Galerii Beskidzkich Olimpijczyków - 14.09.2019 · fot. UM Bielsko-Biała

Rozpoczęła je uroczystość odsłonięcia Galerii Beskidzkich Olimpijczyków, która powstała na bulwarach w Straconce. Na monumencie symbolizującym znicz olimpijski znalazły się informacje o sportowcach, którzy reprezentowali nasz region na igrzyskach. W uroczystości uczestniczyli olimpijczycy ich rodziny, przedstawiciele samorządu naszego miasta na czele z wiceprezydentem Adamem Ruśniakiem oraz licznie zaproszeni goście.

Następnie uroczystości przeniosły się do hali sportowej przy ul. Widok gdzie odbyła się Beskidzka Gala Olimpijska. Uświetniły ją m.in. pokazy w wykonaniu młodych sportowców reprezentujących kluby z naszego regionu oraz występy artystyczne. Podczas Gali zostały wręczone medale Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

Beskidzka Gala Olimpijska - 14.09.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


- Dzisiejszy sport w Bielsku-Białej i na Podbeskidziu to liczne nowoczesne sportowe obiekty, zawody o międzynarodowym i ogólnopolskim charakterze oraz sukcesy sportowców w wielu dyscyplinach - zarówno w dyscyplinach letnich, jak i zimowych. To także stale powiększające się grono olimpijczyków, z których jesteśmy dumni. Świadczy to dobitnie o tym, że jesteśmy liczącym się ośrodkiem na sportowej mapie Polski - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

To wyjątkowe wydarzenie zakończyła specjalnie przygotowana uroczystość związana. z 80. rocznicą urodzin Mariana Kasprzyka.

- W dzisiejszym dniu w sposób szczególny wspominamy spektakularne zwycięstwa na ringu naszego wielkiego pięściarza - Mariana Kasprzyka, który obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia urodzin. Emocjonujące pojedynki Mariana Kasprzyka były pokazem sztuki pięściarskiej, a pamiętna walka o złoty medal olimpijski w Tokio - zwycięska pomimo odniesionej kontuzji - na trwałe zapisała się w historii światowego boksu - mówił prezydent Klimaszewski.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.