bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2019
  • wyświetleń: 6915

[ZDJĘCIA] Banery wyborcze wiszą bez zezwolenia. Muszą je ściągnąć!

Na ulicach Bielska-Białej pojawia się coraz więcej banerów wyborczych. Niestety wiele z nich wieszanych jest w rejonie skrzyżowań i rond, co bezpośrednio wpływa na koncentrację kierowców. Okazuje się, że komitety wieszają banery bez zezwolenia. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wszczął już procedurę administracyjną w tej sprawie.

Banery wyborcze na barierkach wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego - 16.09.2019 · fot. bielsko.info


Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów o banerach wyborczych, które rozpraszają uwagę kierowców. Niestety w kampanii wyborczej kandydaci niemalże wszystkich komitetów (nie zaobserwowaliśmy banerów Konfederacji) wieszają swoje afisze wyborcze w rejonie skrzyżowań i rond.

Okazuje się, że żaden z komitetów nie wystąpił do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego.

- Wystosowaliśmy pisma do komitetów wyborczych, że jest konieczność uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego. Do dziś komitety miały termin na demontaż reklam - usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg.

Banery wyborcze na barierkach wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego - 16.09.2019
Banery wyborcze na barierkach wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego - 16.09.2019 · fot. bielsko.info


Aby powiesić reklamę w pasie drogowym należy nie tylko uiścić stosowną opłatę - od 2 do 4 zł za metr kwadratowy na dzień, w zależności od kategorii drogi. Najistotniejsze jest jednak to, żeby reklama nie wpływała na bezpieczeństwo ruchu drogowego. - Na pewno nie należy ich wieszać w obszarze skrzyżowań, gdzie kierowcy muszą skupić się na znakach drogowych - informuje pracownik MZD.

Tymczasem w Bielsku-Białej trwa wojna o zajęcie jak najlepszych miejsc reklamowych. Jak usłyszeliśmy od osoby związanej z jedną z partii politycznych, kandydaci - nawet z pierwszych miejsc - "dostają kociokwiku", aby wywiesić jak najwięcej banerów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.