bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 maja 2012
  • 22 maja 2012
  • wyświetleń: 6923

Festiwal Dobrej Energii - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Sobota i niedziela 19 i 20 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej upłynęły pod znakiem dobrej energii - energii pasji, energii ciekawości, energii radości, energii zabawy oraz - przede wszystkim - energii dbałości o środowisko naturalne.

Gemini Park, Festiwal Dobrej Energii
W Gemini Park odbyła się druga edycja Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii. · fot. Andrzej Fryda


II Beskidzki Festiwal Dobrej Energii, w którego organizację włączyło się Centrum, jest jednym z inicjatyw edukacyjnych Urzędu Miejskiego zmierzających do zaangażowania mieszkańców do działań na rzecz poszanowania energii i ochrony klimatu. Jest on również wydarzeniem wpisującym się w misję Centrum „Jesteśmy stąd...”, jak również efektem jego starań o racjonalne gospodarowanie energią. W 2011 roku Gemini Park obniżyło o 10% zużycie energii elektrycznej bez zmniejszenia komfortu korzystania z Centrum. Ten wysiłek doceniono! Gemini Park zostało wpisane na listę Ambasadorów Klimatu.

W ostatni weekend okazało się, że szlachetnej idei oszczędzania energii sprzyja nie tylko 300 bielskich instytucji oraz osób, których podobizny znalazły się na wystawie Ambasadorów Klimatu na terenie Gemini Park, ale również wielu mieszkańców miasta oraz... niebo. Bowiem to pod słonecznym niebem goście przybyli na festiwal słuchali koncertów zespołów Riffertone i De Nuevo, popisu wokalnego Aishy i Asteyi, recitalu piosenki kabaretowej Paris Paris, jak też obserwowali z zachwytem występy taneczne Saidy i zespołu Cubana. Rodzice z malutkimi dziećmi bawili się na scenie pod okiem instruktorów Szkoły Muzycznej Yamaha.

Festiwal Dobrej Energii w Gemini Park · fot. Andrzej Fryda


Wielkie wrażenie na zebranych wywarł trzykrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, Chin i Dalekiego Wschodu oraz Wicemistrz Pucharu Świata w sztuce barmańskiej flair Krzysztof Drabik (pseudonim artystyczny James Bond - Agent 007) swoim Juice flair show. Odważni mogli nauczyć się pod jego okiem kilku tricków flairingu.

Wyjątkową atrakcją okazało się Kulinaria Show, czyli pokaz zdrowego gotowania i odżywiania się przygotowany przez kucharza Grzegorza Łapanowskiego i dietetyka Marka Zaremby. Chętni próbowali potraw, które pod sceną przyrządził kucharz Mateusz Kręcina.

Ciekawym punktem festiwalu był również pokaz mody recyklingowej uznanej projektantki Anny Drabczyńskiej oraz Marty Lelek i Grupy Twórczego Niepokoju. Zainteresowani mogli zastanowić się, czy z butelek i torebek foliowych można wyczarować niezwykłą kreację? Czy moda z odzysku nadaje się do użytku na co dzień?
Zainteresowaniem cieszył się też nieprzerwanie tor Track-Bike, na którym młodzi i starsi sprawdzali, jak jeździ się na rowerze elektrycznym, i oryginalny samochód elektryczny Re-Volt.

Podczas kiedy rodzice korzystali z profesjonalnych porad specjalistów z Biura Zarządzania Energią, jak oszczędzać energię i tym samym zmniejszać rachunki, dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych, dowiadując się, że można np. wytworzyć prąd z jabłka lub zaprojektować zabawki i ozdoby z przedmiotów z odzysku.

Wyjątkową atrakcją okazał się również plenerowy innowacyjny Park Edukacyjny „Interakcje”, w którym młodzi naukowcy poznawali codzienne zjawiska w niecodzienny sposób. Park ten będzie funkcjonował przed Centrum aż do 1 czerwca.

Ważnym akcentem sobotniego popołudnia było oficjalne rozstrzygnięcie miejskich konkursów dla dzieci i młodzieży „Szanuj energię, chroń klimat", jak też akcja „Odlotowe Bielsko-Biała”, kiedy to w jednej chwili w niebo wzbiło się 300 ekobalonów. Wśród tych, którzy wysłali w świat ekologiczne pozdrowienie byli między innymi prezydenci Bielska-Białej Jacek Krywult i Zbigniew Michniowski.

Wymieniając festiwalowe atrakcje, nie można nie wspomnieć o wystawie przedmiotów z recyklingu i up-cyklingu autorstwa polskich artystów. Wyeksponowano na niej między innymi szachy bielszczanki Anny Drabczyńskiej, które były oficjalnym upominkiem podczas Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, torbę z pasów bezpieczeństwa, torby ekozoficzne, plecione z wyrzucanych na śmieci toreb plastikowych, torebkę wyplecioną ręcznie z kolorowych gazet, siedziska wykonane z płyt wiórowych OSB, „jadalne naczynia” z otrębów...

Gemini Park dziękuje serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację II Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii oraz gościom tego niezwykłego wydarzenia. Jak podkreśla dyrektor marketingu Anna Dworak, Centrum - Ambasador Klimatu, będzie kontynuować racjonalne gospodarowanie energią elektryczną oraz wspierać wydarzenia służące edukacji i rozrywce mieszkańców Bielska-Białej.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj