bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 1501

[ZDJĘCIA] W sezonie doszło do 47 wypadków z udziałem jednośladów

"MotoBezpieczni" po raz pierwszy zagościli na terenie Podbeskidzia. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Bielscy Motocykliści wspólnie z bielską drogówką i WORD. Impreza powstała z myślą o propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze wśród motocyklistów.

"MotoBezpieczni" - 07.09.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Tegoroczny sezon motocyklowy w regionie nie należy niestety do najbezpieczniejszych. Od początku roku policjanci odnotowali 47 zdarzeń z udziałem jednośladów. Aż 11 z nich to wypadki drogowe, w których zginęły 2 osoby, a 9 zostało rannych. Zdarzenia te przyczyniły się do tego, aby zorganizować dla motocyklistów event dotyczący bezpieczeństwa.

"MotoBezpieczni" to impreza dedykowana zarówno motocyklistom, jaki i wszystkim innym użytkownikom dróg, którzy mają wpływ na bezpieczeństwo jednośladów. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci z drogówki z bielskiej komendy oraz katowickiej komendy wojewódzkiej. W czasie spotkania mundurowi mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na takie zagadnienia jak prędkość, trzeźwość czy elementy odblaskowe.

Była to idealna okazja do promowania właściwych zachowań na drodze. Stróże prawa podczas licznych pogadanek i indywidualnych rozmów zachęcali fanów motocykli do bezpiecznego korzystania z dróg. Zorganizowali także konkursy dla fanów jednośladów. Okazuje się, że sporo trudności przysporzyły zawody w jak najwolniejszej jeździe motocyklem po wyznaczonym torze oraz rozwiązanie testu wiedzy teoretycznej. Uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, w tym symulatory, pokazy pierwszej pomocy, prezentacja poduszki powietrznej dla motocyklistów czy koncerty zespołów.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.