bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2019
  • 8 września 2019
  • wyświetleń: 7714

Miasto dofinansuje rachunki za gaz. Nie wszyscy skorzystają z programu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Rada Miejska Bielska-Białej przyjęła "Miejski program związany ze zmianą systemu ogrzewania". Program adresowany jest do osób, które ponoszą zwiększone koszty ogrzewania lokalu wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie: gazowe, elektryczne, olejowe lub polegające na podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

tlenek węgla, czad
Ogrzewasz dom na gaz? Możesz otrzymać dofinansowanie od miasta · fot. bielsko.info


Pomoc skierowana jest do osób/rodzin, które:
  • dokonały trwałej zmiany systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2019 roku,
  • spełniają kryterium dochodowe i metrażowe określone w uchwale (dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 2640 zł (w przypadku rodziny) lub 3505 zł (w przypadku gospodarstwa jednoosobowego).


Warunkiem wszczęcia i prowadzenia postępowania o udzielenie pomocy w danym roku kalendarzowym jest złożenie wniosku i przeprowadzenie wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego MOPS w miejscu zamieszkania osoby/rodziny ubiegającej się o pomoc. Pomoc realizowana jest w formie zasiłku celowego o którym mowa w art. 39 Ustawy z dnia 12 marca 2004 (Dz. U. 2019. 1507 z dnia 12 sierpnia 2019).

Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, ulica Karola Miarki 11. Szczegółowych informacji udziela Dział Pomocy Środowiskowej, telefon: (33) 49-95-613.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj