bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 2054

Abstrakcja w salonie, czyli obraz, który zmieni Twoje mieszkanie

Materiał partnera:

Znane powiedzenie mówi: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. My powiedzielibyśmy: kto nie sięga po odważne dekoracje, nie cieszy się efektownym wystrojem. Jeśli do tej pory stawialiśmy na stonowane wnętrza, sięgnięcie po abstrakcyjny obraz rzeczywiście będzie dla nas ryzykownym posunięciem. Udowodnimy jednak, że naprawdę warto to zrobić, bo ten jeden tylko akcent pozwoli nam całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd pokoju.

Abstrakcja w salonie


Jeśli do dnia dzisiejszego sztuka nowoczesna była dla nas obcą dziedziną, dzięki pomocy specjalisty od aranżacji wnętrz z Myloview.pl, sytuacja ta może się zmienić. Wyjaśni on nam bowiem, co zrobić, by odkryć piękno ukryte w oderwanych od rzeczywiści przedstawieniach:

Co jest istotne, gdy patrzymy na taki obraz? Abstrakcja powinna przemawiać przede wszystkim do naszych uczuć i emocji. Patrzmy na kształty i kolory i starajmy się dostrzec piękno w połączeniach barw i form. Nie doszukujmy się na siłę znaczeń ani ukrytych treści. Być może artysta chciał nam coś zakomunikować, a być może chciał w nas po prostu wywołać czysto estetyczne doznanie. Kompozycja, która nam się spodoba, okaże się znakomitym akcentem dekoracyjnym. Choć mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie tylko do nowoczesnych wnętrz, wiele wzorów będzie pasować także do wnętrz w duchu retro, zwłaszcza gdy odznaczają się specyficzną kolorystyką.

Ekspert wybrał dla nas trzy typy obrazów, które dzięki temu, że charakteryzują się całkiem inną jakością, spodobają się osobom o zupełnie odmiennym guście.

Kompozycja, która wpłynie na wystrójAbstrakcja w salonie


https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/abstrakcja/

W tym sezonie wśród popularnych trendów należy wymienić wzór Liquid Marble, który możemy znaleźć na przykład na fototapetach. Przedstawienie płynnego i jakby roztapiającego się marmuru o energetycznych odcieniach to świetny sposób, by ozdobić przestrzeń, w której mamy do czynienia z barwnymi meblami i sprzętami oraz białymi ścianami. Puste płaszczyzny mogą wywoływać efekt, jakby pomieszczenie było nie do końca zamieszkane lub jakbyśmy nie mieli pomysłu na jego wykończenie. Tymczasem wystarczy efektowna kompozycja na płótnie, by całość nabrała zupełnie innego charakteru. Płynne formy przypominające drogocenne minerały mogą się pojawić nie tylko we współczesnej aranżacji, ale także w wystroju glamour. Co jeszcze mogą przedstawiać takie obrazy nowoczesne? Abstrakcja w formie smug kolorowej farby rozpuszczonej w wodzie to ciekawa propozycja. Jasne tło takiej kompozycji sprawdzi się wtedy, gdy dekorujemy niewielkie pomieszczenie i zależy nam na tym, by nie przytłoczyć przestrzeni.

Pokój udekorowany dziecięcą rękąAbstrakcja w salonie


Wielu, gdy patrzy na sztukę współczesną, stwierdza, że takie dzieła mogłoby stworzyć dziecko na lekcji plastyki. Zainspirowany tym często przywoływanym stwierdzeniem, wybrałem kilka wzorów, które rzeczywiście prezentują się jak wykonane dziecięcą ręką. Czy to znaczy, że czegoś im brakuje lub są nieprofesjonalne? Nic bardziej mylnego. Emanuje z nich szczerość, prostota i bezkompromisowość, a przede wszystkim oryginalność. Właśnie dlatego będą znakomicie wyglądać w minimalistycznej stylizacji, w której będą mogły grać pierwsze skrzypce. - wyjaśnił nam ekspert.

Każdy z nas znajdzie inny pasujący mu obraz. Abstrakcja może zawierać w sobie elementy natury, jak gdyby dziecko próbowało utrwalić na kartce papieru widziany kiedyś park lub dżunglę, lub ludzkie twarze w formie swobodnego rysunku kojarzącego się z ulicznym graffiti.

Pełna życia i kolorów geometriaAbstrakcja w salonie


https://myloview.pl/obrazy/

Specjalista z Myloview.pl na sam koniec zostawił propozycje wywodzące się z jednego z głównych nurtów sztuki współczesnej. Co to będzie za obraz? Abstrakcja geometryczna, czyli kompozycje bazujące na znanych nam kształtach i figurach geometrycznych.

Przedstawienie nie zaskoczy nas formą, jak miało to miejsce do tej pory, lecz stanie się po prostu ciekawym uzupełnieniem wystroju. Dobrym kryterium przy wyborze wzoru jest kryterium kolorystyczne. Postawmy na kompozycję, której barwy będą pasować do naszego pokoju. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wybrana ozdoba zawsze będzie się świetnie prezentować. Pełne ekspresji grochy, poziome paski o hipnotyzującym wyglądzie czy wzór składający się z różnokolorowych trójkątów - opcji jest więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Ciekawą formą geometrycznej abstrakcji jest także mandala, która może się spodobać miłośnikom kultury Dalekiego Wschodu. - wyjaśnił nam ekspert.

Jesteśmy więcej niż pewni, że po wskazówkach specjalisty z Myloview inaczej spojrzymy na abstrakcję, która mogła do tej pory wywoływać skrajne emocje. Ujrzymy w niej ukryte piękno zaklęte w kolorach i kształtach i odważymy się sięgnąć po obraz, który zmieni nasze dotychczasowe mieszkanie w miejsce z charakterem.