bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 1245

Brzozowe inspiracje w wystroju, czyli pomysły na ciekawą fototapetę

Materiał partnera:

Mieszkanie, w którym stworzymy sobie idealne warunki do życia i wypoczynku, będzie na wagę złota. Jeśli zastanawiamy się, w jaki sposób można to zrobić, specjalista od aranżacji wnętrz z Redro.pl ma dla nas odpowiedź. Dzięki jego wskazówkom i sugestiom wyczarujemy nie tylko efektowną stylizację, ale także najlepsze dla nas miejsce na Ziemi. Cała metamorfoza pójdzie jak z płatka, dlatego nie musimy się obawiać, że przemiana wywróci nam wszystko do góry nogami.

Brzozowe inspiracje w wystroju


Co wpływa doskonale na nasze samopoczucie? Spędzanie czasu na łonie natury. Przyroda, zwłaszcza ta, która obfituje w zieleń, pozwala nam się nie tylko zrelaksować, ale poprawić nawet funkcjonowanie naszego organizmu. A jeśli nie mamy czasu, by wyskoczyć z miasta i pobyć gdzieś na świeżym powietrzu? W takiej sytuacji zaprośmy malowniczy pejzaż do naszego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem są leśne fototapety. Brzoza - drzewo o charakterystycznej korze i drobnych, zielonych listkach - stanie się znakomitym akcentem dekoracyjnym. Oto, co powiedział nam ekspert:

Postawiłem na taki wzór ściennej dekoracji, ponieważ odznacza się on uniwersalnością. Możemy z niego skorzystać zarówno wtedy, gdy urządziliśmy nasze mieszkanie w nowoczesny sposób, jak i wtedy, gdy postawiliśmy na tradycyjne rozwiązania. Jego uniwersalność polega na tym, że ten sam motyw można zaprezentować bardzo odmiennie. Inny efekt zyskamy, gdy wybierzemy wiosenne zdjęcie, a inny, gdy jesienne, kiedy to przyroda całkowicie zmienia swoje kolory. Wybrałem więc kilka różnych fototapet, które każdemu pozwolą stworzyć idealny dla siebie wystrój.

Salon w brzozowym lesieBrzozowe inspiracje w wystroju


https://redro.pl/fototapety/tematy/natura/brzoza/

Zielony kolor ma niezwykłą moc, dlatego zaczniemy od dekoracyjnego pomysłu, który pozwoli nam wprowadzić go do wystroju. W tym celu niezbędna nam będzie fototapeta ukazująca soczysty, wiosenny leśny zakątek, w którym rosną smukłe brzozy. Taki pejzaż, utrzymany w energetycznej tonacji, nie tylko ożywi nam salon, ale całkowicie zmieni jego dotychczasową prezencję. Jeśli do tej pory brakowało tutaj silnej dominanty, a wystrój urządzony był w stonowanej palecie barwnej, takie rozwiązanie będzie świetnym posunięciem. Wyobraźmy sobie, że każdego dnia będzie nas otaczał taki sielankowy krajobraz pomimo tego, że mieszkamy w centrum miasta! Jak powiedział nam specjalista, dodatkową zaletą takiego wzoru jest to, że powiększy nam optycznie metraż, wprowadzając do salonu iluzję głębi. A jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesnych stylizacji? Wówczas alternatywą dla nas są rysunkowe fototapety. Brzoza w formie minimalistycznej grafiki idealnie wkomponuje się w oszczędną w wyrazie aranżację. Utrzymane w tym stylu przedstawienia sprawdzą się także w młodzieżowym pokoju.

Idealna do wypoczynku sypialniaBrzozowe inspiracje w wystroju


Czym należy się kierować dekorując sypialnię? Najlepszym kryterium jest to, by stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjać naszemu relaksowi i wypoczynkowi. Dlatego sielankowy w wyrazie pejzaż sprawdzi się znakomicie. Co więc powinna prezentować przyklejona tutaj fototapeta? Brzozy w sypialni mogą się odznaczać estetyką vintage. W jaki sposób? Wystarczy delikatnie prześwietlona fotografia wykonana o zachodzie słońca. Ciepłe promienie przebijające się pomiędzy pniami sprawią, że pomieszczenie nabierze od razu przytulnego charakteru. Warto także dodać, że cale nie musimy dysponować wystrojem retro, by zdecydować się na takie rozwiązanie. - wyjaśnił nam specjalista z Redro.pl.

Innym pomysłem, wybranym przez eksperta, jest pogodny widok ukazujący smukłe brzozy na błękitnym tle. Taka fotografia sprawdzi się w nowoczesnym wystroju. Jeśli nasza sypialnia pomalowana jest na biało bądź utrzymana w szarej tonacji, pogodne niebo będzie się znakomicie prezentować w takim otoczeniu.

Pokój dziecka pośród drzewBrzozowe inspiracje w wystroju


https://redro.pl/fototapety/

Może dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale taka brzozowa fototapeta sprawdzi się także w dziecięcym pokoju. Tutaj jednak musimy umieścić wzór, który będzie dopasowany do wieku szkraba. Zrezygnujmy więc ze zwykłych fotografii i postawmy na rysunkowe przedstawienie o bajkowym charakterze. Zamiast samotnych pni, jakie specjalista zaproponował do salonu, tutaj wybierzmy sylwetki drzew, na gałęziach których siedzą urocze ptaszki. Taka fototapeta także odznacza się swego rodzaju minimalizmem, ponieważ wzór pozbawiony jest detali, jednak pomimo tego doskonale nadaje się, by ozdobić nim pokój dziecka.

Zaletą takiej propozycji jest to, że jest ponadczasowa. Taką fototapetę możemy przykleić w pokoju noworodka i będzie służyć naszemu szkrabowi aż do szkolnych lat. Dodatkowym atutem jest to, że możemy ją umieścić w pokoju dzielonym przez rodzeństwo - brata i siostrę - ponieważ wzór nie jest ani zbyt chłopięcy, ani zbyt dziewczęcy. - powiedział nam ekspert.

Kuchnia z leśnym akcentemBrzozowe inspiracje w wystroju


Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie sprawdzą się brzozy. Fototapety do kuchni, dzięki temu, że są odporne na wodę i wilgoć, pozwolą nam urozmaicić pomieszczenie, w którym codziennie szykujemy posiłki. Taki wzór nie musi pokryć całej powierzchni ściany, jak działo się to w przypadku zaproponowanych do tej pory rozwiązań. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem bądź większość ścian zasłonięta jest meblami, wówczas dekorację możemy umieścić w prześwicie między wiszącymi szafkami a blatem. Gęsto rosnące obok siebie sylwetki drzew staną się ciekawym akcentem, który od razu przyciągnie naszą uwagę. Drzewa pozbawione liści tworzą coś na kształt czarno-białego wzoru, dlatego jest to świetne rozwiązanie do nowoczesnego wystroju. Taka ozdoba nie zrewolucjonizuje naszej kuchni, ale pozwoli błyskawicznie ożywić dotychczasową przestrzeń, nadając jej charakteru.

Bez względu na to, jaką część mieszkania chcemy odświeżyć, brzozowe fototapety sprawdzą się i w całkiem różnych stylizacjach, i w całkiem różnych pomieszczeniach. Znajdźmy wzór odpowiedni dla siebie i przeprowadźmy błyskawiczną metamorfozę!